MojAndroid

Aktualizácia je už aj na Slovensku

Už aj slovenskí majitelia Samsungu Galaxy Note 20 a Note 20 Ultra sa môžu tešiť z Androidu 11 a nadstavby One UI 3.0. Za  screenshot ďakujeme čitateľovi Vladovi.

Tak predsalen sa najnovšieho Androidu 10 dočkali aj majitelia smartfónov Samsung radu Galaxy Note 20 ešte v tomto roku. Podľa informácií portálu Sammobile teraz dostáva Samsung Galaxy Note 20 a Galaxy Note 20 Ultra aktualizáciu na Android 11 spolu s očakávanou nadstavbou One UI 3.0.

Samsung Galaxy Note 20

Zariadenia radu Galaxy Note ale nie sú prvé, ktoré aktualizáciu dostali. O niekoľko dní ich predbehli modely z radu Galaxy S20. Tie dostali aktualizáciu začiatkom decembra a k dispozícii je už aj pre modely zakúpené na Slovensku. O prítomnosti aktualizácie pre rad Galaxy Note informujú čitatelia na sociálnych sieťach Twitter a Reddit.

 

Aktualizácia sa momentálne šíri v USA a očakávame, že v najbližších dňoch dorazí aj na Slovensko. Jej veľkosť je približne 2,5 GB, preto pre stiahnutie odporúčame Wi-Fi pripojenie. Už ste dostali aktualizáciu aj vy? Pochváľte sa v komentároch pod týmto článkom.

Samsung Galaxy Note 20 (Ultra) dostáva na Slovensku aktualizáciu. Sľubuje zlepšenie výdrže batérie

3.11.2020

Samsung Galaxy Note 20 Ultra dostáva na Slovensku ďalšiu aktualizáciu. Ide hlavne o novú bezpečnostnú záplatu z októbra 2020, ale okrem nej prináša aj niekoľko iných vylepšení.

Zlepšiť by sa mala výdrž batérie a celková stabilita systému a aplikácie fotoaparátu. Upravený bol aj tmavý systémový režim. Smartfón by vás mal na dostupnosť aktualizácie upozorniť automaticky. Jej veľkosť je približne 255 MB. Ak chcete začať s procesom aktualizácie, odporúčame batériu nabiť aspoň na 50 %.

Nadstavba One UI 3.0 v beta verzii je dostupná pre Samsung Galaxy Note 20

23.10.2020

Podľa najnovších informácií portálu Sammobile je už aktualizácia dostupná aj pre prvých európskych majiteľov smartfónov Samsung Galaxy Note 20 a Galaxy Note 20 Ultra v Nemecku. Je možné, že beta program je otvorený aj v Poľsku a Veľkej Británii. Očakávame, že onedlho sa dostane aj na Slovensko.

Pôvodný článok 22.10.

Najnovšia nadstavba od spoločnosti Samsung, One UI 3.0, je postavená na operačnom systéme Anroid 11. Teraz si môžu jej beta verziu nainštalovať majitelia modelov Galaxy Note 20 a Note 20 Ultra. Avšak zatiaľ to má jeden háčik, zatiaľ je určená len pre používateľov v USA, informuje Android Police.

Môžeme očakávať, že onedlho bude táto verzia k dispozícii aj pre zákazníkov, ktorí si tieto smartfóny kúpili na Slovensku. Aktualizácia je momentálne dostupná cez aplikáciu Samsung Members.

Čo prinesie nadstavba One UI 3.0

Zmien bude viacero. Notifikačný panel bude graficky atraktívnejší a používateľsky prívetivejší. Vylepšený v ňom bude aj multimediálny prehrávač. Samozrejme, spolu s Androidom 11 prídu aj funkcie, ktoré sú špecifické pre tento operačný systém. Napríklad četovacie bubliny.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

Grafická zmena nastane aj pri zmene hlasitosti pomocou hardvérových tlačidiel. Vylepšené bude menu aplikácií, vyhľadávanie a aj akcie po dlhšom podržaní prsta na displeji. Zmenou tiež prejde always on režim, kde budú pridané nové zaujímavé motívy.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra získava aktualizáciu, ktorá vylepšuje výdrž batérie a fotoaparát

13.10.2020

Podľa informácií z internetového portálu SamMobile sa nedávno smartfóny Samsung Galaxy Note 20 a Galaxy Note 20 Ultra dočkali aktualizácie. Tá priniesla najnovšiu októbrovú bezpečnostnú záplatu. Teraz to vyzerá tak, že minimálne model s prívlastkom “Ultra” získava hneď ďalšiu aktualizáciu.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra s ďalšou aktualizáciou

Nový update, ktorý je podľa všetkého zatiaľ určený iba pre vylepšený model s dodatkovým označením Ultra, sľubuje drobné vylepšenia. Tie sa na rozdiel od predchádzajúceho update nezaoberajú iba o vylepšenie bezpečnosti. Pokrok zažije hlavne výdrž batérie.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra a Galaxy Note 20
Smartfóny na obrázku: Samsung Galaxy Note 20 Ultra a Galaxy Note 20

Pridávajú sa aj nejaké tie vylepšenia v oblasti fotoaparátov, takže výsledné fotografie by mohli vyzerať o niečo lepšie, respektíve foto aplikácia bude fungovať lepšie. Údajné problémy s tmavým režimom zrejme vyriešené neboli, no tie sa vyskytujú asi iba pri veľmi malom množstve používateľov.

Aktualizácia je už dostupná pre používateľov v Nemeckau, no existuje veľmi veľký predpoklad, že sa onedlho dostane aj k nám. Nový firmvér nesie označenie N98xxXXU1ATJ1 a dostať by sa k vám mal klasicky OTA cestou (over-the-air).

Ak ste však nedočkavým jedincom, aktualizáciu je samozrejme možné aj vyhľadať v nastaveniach smartfónu, respektíve existuje aj možnosť jej manuálnej inštalácie. K tomu budú potrebné trošku pokročilejšie zručnosti používateľa. Firmvér je možné stiahnuť z tejto stránky.

Našou záverečnou otázkou ostáva, či sa nájde medzi vami niekto, kto vlastní toto pomerne drahé zariadenie. Pokiaľ áno, dostali ste aktualizáciu už aj vy? Napíšte nám do komentárov, poprípade nám pošlite snímku obrazovky. Tú by sme následne radi vložili aj do článku.

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
17.12.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+