MojAndroid

Nový Android 11 so sebou priniesol veľa nových funkcií a vylepšení. Pred nedávnom vyšla aktualizácia na Android 11 Beta 2, ktorá so sebou priniesla novú funkciu – zabíjanie aplikácií na pozadí. Tá pomôže zvýšiť výkon a výdrž batérie na starších zariadeniach, informuje portál Android Headlines.

Novinku si všimol jeden používateľ na Reddite. Ten túto funkciu objavil po tom, ako začal mať výrazne problémy s multitaskingom na svojom Pixeli 3. Po jej vypnutí sa jeho problém vyriešil. Mishaal Rehman, šéfredaktor XDA, taktiež potvrdil dostupnosť tejto funkcie na svojom Pixeli 4, ktorý beží na novom Androide 11. 

Ak sa vám funkcia nepáči, vypnete ju jednoducho

Zabíjanie aplikácií na pozadí sa zapne automaticky po aktualizácií na druhú beta verziu systému Android 11, no dá sa vypnúť v nastaveniach pre vývojárov. Môžete ju slobodne vypínať alebo zapínať podľa toho, ako vám to vyhovuje, no ak často prepínate medzi (náročnými) aplikáciami, určite si ju radšej vypnite. Ak ju ponecháte zapnutú, opätovné otvorenie aplikácií bude trvať dlhšie a bude pre smartfón náročnejšie, čo tiež môže negatívne ovplyvniť výdrž batérie.

Ale prečo?

Na novších zariadeniach však vyššie spomenutá funkcia nedáva veľký zmysel. Dnes už aj smartfóny strednej triedy majú aspoň 4 GB operačnej pamäte a vlajkové lode samozrejme podstatne viac. Pri zväčšovaní sa nezabúda ani na kapacitu batérií. Ešte niekoľko rokov dozadu boli 5 a 6 tisíc mAh batérie nepredstaviteľné a dnes sú súčasťou lacných smartfónov. Vďaka tomu majú dnešné Android smartfóny životnosť aj niekoľko rokov, no oficiálnu softvérovú podporu majú maximálne tri roky. Takže staršie smartfóny, ktorým by táto funkcia pomohla ju nedostanú, keďže nedostanú najnovší Android 11.

Náš tip
Google Pixel 2: Softvérová podpora končí, naplánovaná je posledná aktualizácia

16.10.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+