MojAndroid

Android 11 pre Galaxy Note 10 Lite je dostupný už aj na Slovensku. Za informáciu ďakujeme čitateľovi Kamilovi.

Spomínate si na Lite verzie vlajkových lodí z roku 2019? Patrí tam okrem vyššie spomínaného modelu aj Samsung Galaxy S10 Lite. Na tieto dva modely sa veľmi rýchlo zabudli, pretože neboli ani dobré vlajkové lode ani tzv. zabijaci vlajkových lodí. Tak dnes si pripomenieme aspoň Samsung Galaxy Note 10 Lite, ktorý v týchto dňoch dostáva Android 11 s One UI 3.0, spomína Phone Arena.

Samsung Galaxy Note 10 Lite predná strana

Samsung Galaxy Note 10 Lite: Dostupné pero S-Pen pre každého

Cieľom spomínaného modelu bolo dopriať zážitok s používania pera S-Pen aj tým, ktorý nie sú ochotní zaplatiť plnú sumu za špičkový Samsung Galaxy Note. Tento model sa zrejme dobre nepredával a tak sa nedočkal nástupcu, alebo sa ho dočkal? Tento rok vyšiel popri slávnom Samsungu Galaxy Note 20 Ultra aj dostupnejší modely Samsung Galaxy Note 20. Ten opäť neprinášal nič lákavé za celkom vysokú sumu, takže aj na ten sa veľmi rýchlo zabudlo.

 

Avšak pripomeniem vám jeden dôvod, prečo sa tieto smartfóny oplatia. Samsung totiž prisľúbil až trojročnú dobu veľkých systémových aktualizácií a až štvorročnú dobu bezpečnostných záplat.

Tentokrát však nemáme zoznam zmien a nemajú ho ani zahraničné stránky. Sammobile spomína aspoň názov aktualizácie – N770FXXU7DUA8, tú už skôr zazreli používatelia vo Francúzsku. Je to ešte len prvá veľká aktualizácia pre tento model, nakoľko vyšiel už s Androidom 10 v januári 2020 popri rade S20.

Ako sa s aktualizáciami darí konkurencii?

Xiaomi ešte stále neobnovilo svoju pozastavenú aktualizáciu na Android 11 pre Mi A3, ktorá spôsobuje totálne znefunkčnenie zariadenia. Xiaomi to skrátka so zariadeniami s čistým Androidom nevie. Z rodiny mám podobnú skúsenosť so staršou Mi A2, pri ktorej z času na čas zlyhala aktualizácia a zariadenie prešlo do stavu nekonečného zapínania.

Za to LG si na aktualizácie dáva pozor. Poslednou aktualizáciou vylepšilo duálny displej svojho nainovatívnejšieho mobilu LG Wing.

Náš tip
Samsung Galaxy S10: Aktualizácia na Android 11 a One UI 3.0 opäť spustená

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
5.2.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+