MojAndroid

Spoločnosť Samsung v posledných dňoch aktualizovala viacero zariadení, ktoré prišli v roku 2020, na najnovší Android 11. Okrem nich boli aktualizované aj vlajkové lode z roku 2019. Dostalo sa aj na Galaxy Z Flip a teraz prichádza na rad najdrahší skladací model. Samsung Galaxy Z Fold2 práve dostáva aktualizáciu na Android 11 a nadstavbu One UI 3.0.

Galaxy Z Fold2 dostáva aktualizáciu najskôr v Nemecku

O aktualizácii informoval portál Sammobile. Beta verzia nového systému bola niekoľko mesiacov dostupná v domovskej Kórei, teraz prichádza plnohodnotný systém. Ako prví sa z aktualizácie môžu tešiť používatelia z Nemecka. Očakávame, že na Slovensko dorazí v najbližších dňoch. Smartfón o jej dostupnosti upozorní automaticky. Ak by sa tak nestalo, stačí vojsť do nastavení a vyhľadať ju ručne.

Samsung Galaxy Z Fold2

Okrem Androidu 11 a nadstavby One UI 3.0 so sebou prináša aj bezpečnostnú záplatu z januára 2021. Veľkosť aktualizácie síce nepoznáme, no určite na jej stiahnutie odporúčame použiť Wi-Fi pripojenie. Pokiaľ nemáte dostatočne veľký dátový balíček. Pred samotnou inštaláciou by ste tiež mali smartfón nabiť aspoň na 50 % kapacity batérie.

Garantované 3 veľké aktualizácie od Samsungu

Keďže tento model prišiel s predinštalovaným systémom Android 10, očakávať môžeme ešte dve veľké aktualizácie. Výrobca sa totiž rozhodol, že pre všetky vlajkové modely, skladacie smartfóny a vyššiu strednú triedu ponúkne až 3 veľké systémové aktualizácie.

 

V aktualizovaní svojich modelov na Android 11 sa samozrejme činí aj konkurencia. OnePlus je už tradične medzi prvými, aj keď tento rok je to o niečo pomalšie. Niektoré modely už stihlo aktualizovať aj čínske Xiaomi a dočkal sa aj obľúbený smartfón Asus ZenFone 6.

Náš tip
Samsung Galaxy Z Flip 5G: Skladačka dostáva nadstavbu One UI 3.0

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
11.1.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+