MojAndroid

Aplikácia Messenger od Facebooku prešla za posledné mesiace či roky mnohými zaujímavými vylepšeniami. Len niekoľko dní dozadu bola pridaná bezpečnostná funkcia, ktorá odhalí falošný profil vydávajúci sa za vášho priateľa. Netreba zabudnúť spomenúť taktiež aj tmavý režim, možnosť vymazania odoslaných správ a rôzne vizuálne zmeny v používateľskom rozhraní. Všetky tieto zmeny mali za úlohu zlepšiť a zefektívniť používanie aplikácie Messenger.

Počas niekoľkých uplynulých dní, žiaľ prišla do Messengera jedna nepríjemná zmena – reklamy. Na túto zmenu nás upozornili naši čitatelia, no všimli sme si to aj my.

Facebook plánoval zaviesť reklamy do aplikácie Messenger už dlhšiu dobu

Jeden z prvých pokusov zaviesť reklamy do Messengera bol už v roku 2017. Vtedy sa Facebook pokúsil zobraziť reklamu na domácej obrazovke spolu s poslednými správami, zoznamom prihlásených kontaktov a príbehmi. Reklamy sa v tomto prípade zobrazovali len úzkemu okruhu používateľov.

Druhý pokus bol v polovici roku 2018, kedy išlo o takzvané video reklamy v Messengeri. Tie sa mali po zavádzať postupne, rovnako ako statické reklamy, no používateľov na Slovensku sa tieto a ďalšie pokusy nedotkli.

Reklamy poprvýkrát aj na Slovensku

Typ reklám, ktoré Facebook ohlásil už skôr, sa dostali už aj na Slovensko. Reklamy v Messengeri by sa mali zobrazovať už väčšine používateľom na území Slovenska. Myslíme si, že ak už v Messengeri reklamy byť mali, tak toto je najlepší spôsob, ako to zrealizovať.

Reklamy sú malé, v podstate nie sú ani veľmi rušivé a v celom prostredí sa nám zobrazuje iba jedna reklama. Samozrejme, všetci by sme prijali Messenger bez reklám, no je jasné, že na zavádzanie reklám do MessengeraFacebook svoje dôvody.

Reklamy medzi konverzáciami sa zobrazujú používateľom rovnako ako používateľom Androidu, aj používateľom iPhonov. Po podržaní na reklamu sa ukáže ponuka s možnosťami. Ak sa rozhodnete reklamu skryť, tak je to žiaľ iba dočasné. Pri opätovnom spustení aplikácie Messenger bude reklama späť.

Čo si myslíte o reklamách v Messengeri? Prekáža vám to, alebo vám to nevadí? Neváhajte a vaše názory nám dajte nám vedieť dole v komentároch.

Messenger
Messenger
Price: Free
  • Messenger Screenshot
  • Messenger Screenshot
  • Messenger Screenshot
  • Messenger Screenshot
  • Messenger Screenshot
  • Messenger Screenshot
Náš tip
Facebook Messenger konečne umožňuje odoslať rýchlu prednastavenú odpoveď
10.6.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+