MojAndroid

Je známe, že na internete nie ste nikde v bezpečí a bohužiaľ to platí aj na sociálnej sieti Facebook. Facebook však robí čo sa dá, aby používateľom ponúkol čo najvyššiu bezpečnosť, no podvodníci stále dokážu byť o krok napred. Príkladom môže byť krádež identity, kedy sa môže hocikto vydávať za vašeho známeho a žiadať tak od vás peniaze.

Facebook Messenger upozorní na falošného priateľa, pre vašu bezpečnosť

Messenger vám zobrazí upozornenie, ak vám napíše správu človek, ktorý má podobné meno alebo priezvisko ako váš známy. Následne môžete takého človeka ignorovať alebo zablokovať. Facebook bude tiež pravidelne zasielať bezpečnostné tipy, aby ste vedeli rozoznať podvodníkov, spomína Android Community.

Facebook bude zasielať tipy pre vašu bezpečnosť.
Facebook zobrazí tipy pre vašu bezpečnosť.

Nezabudlo sa ani na používateľov mladších ako 18, ktorým Facebook obmedzí kontakt s dospelými, ktorých nemajú v priateľoch. Na to všetko bude Facebook využívať strojové učenie, ktoré rozozná nevhodné správanie dospelých k maloletým. Pribudnú aj učebné materiály pre týchto používateľov, ktoré im pomôžu sa chrániť na internete.

Funkcie sú súčasťou tohtoročného plánu Facebooku, ktorý si za úlohu stanovil zvýšiť bezpečnosť a ochranu súkromia používateľov. Momentálne tiež prebieha príprava end-to-end šifrovania pre správy v Messengeri. To ma zabezpečiť vyššiu ochranu súkromia používateľov na sieti.

Tieto funkcie sú skvelé, ale vždy je rozhodnutie na používateľovi a záleží na ňom to, či bude rozmýšľať s čistou hlavou. Naivným ľuďom totiž nepomôžu ani tipy a vyskakovacie okienka.

26.5.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+