MojAndroid

Facebook a rovnako dcérska platforma Messenger sa každým rokom stáva agresívnejšou po stránke speňažovania vstavaných reklám. Teraz sa pole reklám má rozšíriť aj do prostredia súkromných správ v rámci platformy Messenger.

Náš tip
Facebook spomienky: Miesto, kde nájdete momenty zdieľané v minulosti
Náš tip
Facebook neukáže reklamy na zbrane a príslušenstvo neplnoletým. Pomôže to?

Messenger a videoreklamy

“Najvyššou prioritou pre nás je skúsenosť používateľov. Takže ešte nevieme. Kým sme však testovali štandardné (statické) reklamy, nezaznamenali sme žiadne zmeny týkajúce sa toho, ako ľudia používali platformu alebo koľko správ odoslali. Video by mohlo byť trochu iné, ale neveríme tomu.” – aj toto je stanovisko tvorcu platformy Messenger.

Už od začiatku tohto týždňa sa začínajú zverejňovať videoreklamy vo vnútri okien súkromných správ niektorých používateľov po celom svete. Tieto reklamy sa navyše budú spúšťať automaticky a nebude možné ich obmedziť. Väčšina používateľov by mala túto zmenu pocítiť už v priebehu nasledujúcich dní. Hoci Facebook plánuje tieto reklamy nasadzovať skutočne opatrne, niektorých používateľov to môže skutočne otravovať.

“Videoreklamy budeme zavádzať postupne a premyslene. Ľudia, ktorí používajú platformu Messenger spolu s ich používateľskou skúsenosťou sú našou najvyššou prioritou.” – hovorí zástupca spoločnosti Facebook pre portál phonearena.com

Facebook však takisto tvrdí, že prioritou je práve skúsenosť používateľov. Ak teda zmena nebude vítaná, tvorca sa nebojí stratégiu zmeniť. Na Slovensku sme zatiaľ reklamy v rámci platformy Messenger nezaznamenali. Ako vnímate reklamy na Facebooku vy? Obmedzili by vás videoreklamy v používaní? Vaše otázky a postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
20.6.2018
Zdroj: phonearena.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+