MojAndroid

Facebook si chystá pre svoju aplikáciu pre Android mnohé novinky, ktoré si dnes ukážeme. Čierna téma je jedna z najzákladnejších vecí, ktorú majú aplikácie už niekoľko mesiacov. Hlavná aplikácia Facebooku je z nejakého neznámeho dôvodu pozadu. Ostatné aplikácie ako Messenger, WhatsApp a Instagram ich už dlhšiu dobu majú. Ďalšie novinky sa týkajú pridania počítadla nakazených koronavírusom a zmena prostredia časti, ktorá ukazuje váš čas strávený na Facebooku.

Facebook pre Android dostane čiernu tému

Stránka 9to5google prináša pohľad na to, ako bude čierna téma vyzerať. Aplikácia ponúkne manuálny prepínač, ale bude podporovať aj celosystémové vynútenie, ktoré sa nachádza v Androide 10 a novšom. Téma prináša odtiene sivej s tradičným modrým nádychom, charakteristickým pre Facebook. Avšak nemáme žiadny údaj o dostupnosti.

Dáta o koronavíruse a digitálna rovnováha

Ďalšia novinka, na ktorej Facebook pracuje, bude zobrazovať dáta o koronavíruse v oblasti. Obrázok nižšie ukazuje dokonca mesto Seattle. Nebude to teda zamerané na celý štát. Teda uvidíme, ako to bude fungovať u nás a či to u nás bude vôbec dostupné. Na vrchu sa zobrazujú dáta celosvetovo.

Facebook pre Android
Facebook pridá novinky o počte nakazených koronavírusom.

Poslednou pripravovanou novinkou je zmenené prostredie časti, ktorá ukazuje vás čas strávený na Facebooku. Táto funkcia, podobná Digitálnej rovnováhe, ktorú môžete poznať z Androidu 9 a vyššieho, funkcia meria čas, ktorý ste strávili v aplikácii za posledných 7 dní. Nový dizajn rozdelí možnosti do prehľadných štvorcov. Z obrázkov nevidno, či tu pribudnú nejaké nové možnosti, pravdepodobne ide len o vynovenie dizajnu. Názov Quiet Mode, teda Tichý režim je tu nový, aj keď znázorňuje funkciu, ktorá už je v aplikácii prítomná. Opäť pripomíname, že nie je známe, kedy budú tieto funkcie verejne dostupné.

7.6.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+