MojAndroid

Reklamné obrázky nového HONORu 20 Pro sa objavili ešte pred oficiálnym predstavením. Reprezentovali údajne až zázračný nočný režim, ktorý HONOR nazýva “Super Night Mode”. Po odskúšaní fotoaparátu mnohí používatelia zistili, že kombinácia Super Night Mode a AI Ultra Clarity robia z tohto zariadenia ohromný fotomobil.

HONOR má jasný cieľ

Dcérska spoločnosť firmy Huawei sa vyznačuje predovšetkým zariadeniami s nižšou cenou, takmer rovnakými špecifikáciami (ak nie ešte lepšími) a nekompromisnou kvalitou. Modely HONOR sú tak zároveň aj priamou konkurenciou pre modely s logom Huawei.

HONOR 20 Pro na obrázku z predstavenia.

HONOR 20 Pro disponuje vynikajúcou štvoricou fotoaparátov na zadnej strane. Primárny snímač má 48 MP s ultrarýchlou uzávierkou a totálne elitnou svetelnosťou f/1.4, ktorá z tohto smartfónu robí beštiu na nočné fotografie. Primárnemu senzoru pomáha 2 MP macro kamera. Radosť spraví i teleobjektív, ktorého rozlíšenie činí 8 MP. Jeho svetelnosť už však tak nenadchne, a disponuje hodnotou f/2.48. Zaujať však dokáže svojou ohniskovou vzdialenosťou, ktorá sa zastavila na hodnote 80 mm.

Prekvapí vysokým skóre

Dodáme, že smartfón poháňa Kirin 980, ktorý je možné nájsť aj v Huawei P30 Pro. Dostávame sa konečne k testu DxOMark. HONOR 20 Pro v ňom dosiahol celkovo až 111 bodov (117 za fotografie, 97 za video). HONOR sa tak dostal na druhé miesto spolu s OnePlus 7 Pro, avšak stále niečo málo strácajú na Huawei P30 Pro a Samsung Galaxy S10 5G.

Honor 20 Pro DxOMark
HONOR 20 Pro v DxOMark dosiahol 111 bodov.

Hlavný fotoaparát na HONOR 20 Pro sa vyznačuje predovšetkým rýchlym automatickým ostrením, neprítomnosťou digitálneho šumu, dostatkom detailov po priblížení, dobrým dynamickým rozsahom vo väčšine podmienok, skvelým “bokeh” efektom a hodnou dávkou detailov vo fotografiách fotených s bleskom. Nanešťastie je občas badateľné jemné rozmazanie k okrajom fotografie, občas sa stratia aj jemné detaily v svetlých podmienkach a farby nie sú vždy prirodzené.

Nesklame ani video

Čo sa týka nahrávaných videí, smartfón je schopný nahrať krásne, svetlé videá s pestrými farbami. Smartfón sa aj v tomto prípade vyznačuje presným a rýchlim automatickým ostrením, efektívnou stabilizáciou obrazu a množstvom detailov. Občas však je limitujúci vysoký dynamický rozsah, v tmavých podmienkach je vidno už aj stratu detailov a digitálny šum.

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Honor 20 (Pro) oficiálne: Vydarená evolúcia s dôrazom na fotoaparát
Náš tip
Operačný systém od Huawei môže prísť už túto jeseň. Nahradí kompletne Android?
Náš tip
Veľké zhrnutie kauzy USA vs Huawei: všetko, čo potrebujete vedieť

+