MojAndroid

Na testovanie Honoru 20 som sa tešil. Minulý rok som mal možnosť otestovať predchádzajúci Honor 10, a tak mám možnosť porovnať, kam sa výrobca za posledný rok posunul. Už na prvý pohľad je jasné, že noviniek tu je viac. Nie len dizajnových, ale aj funkčných. Honor 10 ponúkol parametre vlajkovej lode za cenu strednej triedy. Novinka je o 100 eur drahšia, predávať sa bude za 499 eur.

Konštrukcia a Dizajn: Trendy, no bez prekvapenia

  • Rozmery: 154,25 x 73,97 x 7,87 mm
  • Hmotnosť: 174 gramov
  • Konštrukcia: sklenená
  • USB-C konektor
  • 3,5 mm jack
  • Skener odtlačkov prstov na pravej strane v tlačidle napájania

Už na prvý pohľad je jasné, že Honor 20 patrí medzi novšie zariadenia. Veľký displej takmer cez celú prednú stranu a diera v ňom dávajú tušiť, že aj Honor sleduje najnovšie trendy. To je len dobre. Možností na natiahnutie displeja už veľa nieje. Som rád za dieru v ňom, prekáža mi menej, ako výrez. Ideálne by však bolo, keby celistvosť displeja nič nenarúšalo. Snáď sa objavia zaujímavé tapety aj na tento prístroj, podobne, ako tomu bolo pri Samsungu Galaxy S10.

Už pri prvom kontakte s Honorom 20 ma upútala zadná strana, ktorej dominuje fotoaparát. Vyzerá to naozaj veľmi dobre a tak trochu dáva tušiť, že Honor sa pri tomto zariadení zameral aj na kvalitu fotografií. V modrej farbe sa jedná o veľmi atraktívny smartfón a môžete si byť istí, že vzbudí pozornosť. Teda pokiaľ svoj Honor 20 nevložíte do nejakého ochranného obalu.

Ten však jednoznačne odporúčam. Sklo je predsalen krehké a už pri menšom páde sa môže z vášho prémiového zariadenia stať nepekný kus hardvéru. Navyše, obal ochráni smartfón aj pred všadeprítomnými odtlačkami prstov. Honor 20 ich doslova priťahuje. Už po pár minútach v ruke je celý dochytaný, čo vôbec nevyzerá dobre. A tak budete leštiť, leštiť a leštiť.

Keď už som pri ochranných prvkoch, pochvaľujem si fóliu, ktorá je na displeji nalepená od výroby. Dúfam, že to tak nie je len v testovacích vzorkách. Samotná fólia nedisponuje kvalitnou oleofóbnou vrstvou, no dokáže displej ochrániť pred prípadnými škrabancami. menšiu výhradu mám k tomu, že sa môj prst po nej nepohybuje podľa mojich predstáv. Nie je to proste ono, akoby ho niečo brzdilo.

Zariadenie celkom dobre padne do ruky. Aj napriek tomu, že zadná časť nie je k okrajom zahnutá. Rozmiestnenie ovládacích prvkov je ideálne. Palce mi akurát padne na zamykacie tlačidlo, ovládač hlasitosti je mierne nad ním. Toto rozloženie ponúka len výhody. Nemôže sa vám napríklad stať, že pri zmene hlasitosti náhodou stlačíte aj zamykacie tlačidlo, pokiaľ by boli oproti seba.

Skener odtlačkov prstov sa nachádza priamo v tlačidle uzamykania. Je spoľahlivý a bleskovo rýchly. Toto umiestnenie mi vyhovuje viac, ako umiestnenie v displeji, s ktorým nemám veľmi dobrú skúsenosti. Pokiaľ výrobcovia nedoriešia rýchlosť a spoľahlivosť odomykania, budem zástancom klasických skenerov na boku alebo vzadu.

Ľavá strana obsahuje slot na dve SIM karty. Podpora pamäťových kariet chýba. Hore sa nachádza infračervený port a spodná strana už klasicky obsahuje USB-C konektor a reproduktor. Ten je umiestnený vpravo od USB konektora. 3,5 mm audio jack by ste však hľadali márne.

Nový Honor 20 vyzerá dobre, no neviem sa zbaviť pocitu tuctovosti. Jedná sa o klasický smartfón roka 2019, bez výraznejších dizajnových obvyklostí. Ale to je možno dobre, takýmto štýlom by mohol osloviť viac potenciálnych zákazníkov. Nie všetci sa chcú silou mocou odlíšiť.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
27.5.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+