MojAndroid

Čínska spoločnosť a momentálne druhý najväčší výrobca smartfónov Huawei dostal minulý týždeň zákaz nakupovania amerických technológií a zároveň aktualizácií systému Android od spoločnosti Google. Dôvodom je obvinenie z poskytovania dát používateľov čínskej vláde. Pre Huawei môže byť toto rozhodnutie likvidačné, a to hlavne na západných trhoch, ktoré tvoria veľkú časť príjmov spoločnosti. Pred pár hodinami došlo aspoň k čiastočnému zmierneniu tohto banu, ale len dočasne. Americké ministerstvo obchodu totiž zmiernilo obchodné reštrikcie voči čínskemu výrobcovi. Povolilo mu nakupovať najbližšie 3 mesiace americký tovar, ale len za účelom zachovania súčasných komunikačných sietií a zaistenia aktualizácií softvéru pre smartfóny, ktoré už sú na trhu.

Dôvodom je snaha umožniť operátorom a ďalším americkým firmám upraviť zmluvné vzťahy a aktivity, ktoré majú so spoločnosťou Huawei, aby nedošlo ku kolapsu komunikačných, internetových a počítačových systémov. Pre operátorov to bude napríklad znamenať vyškrtnutie smartfónov značky Huawei zo svojej ponuky. Odklad platný do 19. augusta sa netýka zariadení, ktoré Huawei ešte nemá na trhu. Je možné, že neskôr dôjde predĺženiu odkladu. Ak sa tak nestane, tak americké firmy budú potrebovať špeciálnu výnimku na dodávanie súčiastok spoločnosti Huawei.

21.5.2019
Zdroj: TechRadar

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+