MojAndroid

Určite viete, že modelový rad Xiaomi Mi 10T sme si v redakcii celkom obľúbili. Mierime skôr na smartfón Xiaomi Mi 10T Pro, ktorý vzhľadom na svoju cenu dokáže skutočne veľa. Prišiel však s verziou operačného systému Android 10, spolu s nadstavbou MIUI 12. Preto majiteľov týchto telefónov určite poteší, že aktualizácia na Android 11 je už na ceste.

Náš tip
Android 12: Čo všetko prinesie nový operačný systém?

Android 11 už postupne mieri k používateľom dvoch smartfónov z radu Xiaomi Mi 10T

Webový portál GizmoChina hlási dostupnosť aktualizácie na Android 11 pre modely Xiaomi Mi 10T a Mi 10T Pro v Indii. Obidva zariadenia disponujú prakticky identickým systémom, no po hardvérovej stránke na tom zhodne nie sú.

Xiaomi Mi 10T Pro MôjAndroid.sk
Smartfón na obrázku: Xiaomi Mi 10T Pro

Update by sme ale mohli očakávať v rovnakú dobu. Čínska verzia smartfónu Mi 10T s pomenovaním Redmi K30S Ultra je zaradená do beta programu testovania najnovšieho Androidu 11. Preto je možné, že sa práve verzia bez prídavku “Pro” dočká aktualizácie o trošku skôr, no rozdiel bude podľa nášho názoru skutočne zanedbateľný.

Indické verzie tejto dvojice telefónov dostali aktualizáciu s firmvérovým označením V12.1.1.0.RJDINXM. Ide o takzvanú “Stable Beta” edíciu, ktorá je zatiaľ dostupná obmedzenejšiemu množstvu majiteľov v tejto krajine. V najbližších týždňoch by sa ale update mohol dostať aj do ostatných krajín sveta, vrátane tej našej. Určite očakávame, že tak vysoko postavené smartfóny, akými Xiaomi Mi 10T a Mi 10T Pro sú, budú aktualizácie dostávať na pravidelnej báze.

Ako sú na tom a aktualizáciami ostatní konkurenční výrobcovia?

Konkurencia je na tom s aktualizáciou na Android 11 vo väčšine prípadov celkom dobre, no nájdu sa aj takí výrobcovia, ktorí najnovší mobilný operačný systém pre svoje zariadenia ešte nevydali. Medzi nich patrí napríklad OnePlus, ktorý pre svoj “sedmičkový” rad plánoval update ešte ku koncu minulého roka. Telefóny sa však aktualizácie doposiaľ nedočkali.

OnePlus 7T skener odtlackov odomykanie
Smartfón na obrázku: OnePlus 7T

Naopak, výborne na tom je Samsung, ktorý svoje mobily aktualizuje veľmi svižne a pravidelne. Zle na tom nie je ani samotné Xiaomi, respektíve Redmi, spolu s Motorolou. Posledná spomínaná spoločnosť síce aktualizuje zariadenia vskutku pravidelne, no Motorola moto g pro je až teraz prvým smartfónom z dielne tejto firmy, ktorý sa dočkal Androidu 11. Snáď sa to v blízkej budúcnosti zlepší.

Náš tip
Súťaž: Poznáme výhercov Samsungu Galaxy S21, Galaxy Buds Pro a SmartTag

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
3.2.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+