MojAndroid

Samsung sa v poslednom čase výrazne zameral na aktualizácie svojich smartfónov. Väčšina drahších a vybavenejších tohtoročných, ale aj minuloročných modelov už dostala aktualizáciu na Android 11 spolu s nadstavbou One UI 3.0. Samsung Galaxy A50 zatiaľ Android 11 nedostal, no teraz naň prichádza februárová bezpečnostná aktualizácia, informoval portál Sammobile.

Samsung Galaxy A50

Spomínaná aktualizácia začína byť dostupná pre zariadenia v Thajsku. Očakávame, že v najbližších dňoch dorazí aj do slovenských zariadení. Aktualizácia má softvérové označenie A505FDDU6BUAA. Okrem samotného zabezpečenia pravdepodobne neprichádza so žiadnymi inými novinkami.

Viac o Galaxy A50:

Samsung Galaxy A50 a februárová bezpečnostná záplata

Smartfón by mal o dostupnosti aktualizácii dať vedieť automaticky. Ak sa tak nestane, stačí vojsť do nastavení a vyhľadať ju manuálne. Ak ste už aktualizáciu dostali, nezabudnite nás o nej informovať v komentároch pod týmto článkom. Ako vždy odporúčame pred samotným aktualizovaním nabiť batériu zariadenia aspoň na 50 percent.

Samsung sa ešte v minulom roku pochválil, že drahšie a vybavenejšie modely dostanú až 3 veľké aktualizácie operačného systému. Platí to pre všetky smartfónu radu Galaxy S, Galaxy Note a skladacie modely. Dostane sa aj na vybrané modely zo série Galaxy A. Galaxy A50 pravdepodobne do tohto zoznamu zahrnutý nie je, no aspoň Android 11 by dostať mal.

Konkurencia

Na aktualizáciách svojich smartfónov samozrejme pracuje aj konkurencia. Svoje vlajkové lode už aktualizovalo Xiaomi, Sony či OnePlus. Z lacnejších modelov stojí za zmienku napríklad Android 11 pre Redmi 9S alebo pre POCO X2.

 

Náš tip
Android 11: Kompletný zoznam modelov, ktoré budú aktualizované
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
3.2.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+