MojAndroid

POCO X2 dostáva aktualizáciu na novú verziu nadstavby MIUI, ktorá je založená na systéme Android 11. Niekoľko týždňov po tom, čo spoločnosť POCO sľúbila aktualizovanie tohto zariadenia začala s testovaním najnovšej verzie. Podľa nedávnej správy je tento test údajne ukončený a aktualizácia na Android 11 sa pomaly začne dostávať k používateľom, informuje portál AdimorahBlog.

Aktualizácia na Android 11 je zatiaľ dostupná len pre vybraných majiteľov POCO X2

Aktualizácia má označenie RGHINXM, veľkosť 2,4 GB a zariadenie aktualizuje na verziu MIUI 12.1.2.0. Prináša so sebou nové funkcie Androidu 11, niekoľko vylepšení a januárové bezpečnostné záplaty.

Poco X2 Android 11

Aktualizácia je označená ako „Beta Stable“, čo znamená, že ju dostane iba pár vybraných používateľov. K ostatným používateľom sa dostane až o niekoľko dní neskôr po tom, čo sa spoločnosť uistí, že neobsahuje žiadne závažné chyby.

Zoznam zmien

Systém

  • Optimalizácia: V niektorých prípadoch bolo pri vypnutej obrazovke počuť šum
  • Bezpečnostná aktualizácia: január 2021
  • Zvýšená bezpečnosť systému
  • Stabilné MIUI založené na Androide 11

Ako je na tom s aktualizáciami konkurencia?

Spoločnosť Samsung v novom roku vo veľkom aktualizuje svoje zariadenia na Android 11. Aktualizáciu tento mesiac dostali modely Galaxy M31, Galaxy Tab S7 a Tab S7+ či Galaxy Fold. Naopak aktualizácia pre Samsung Galaxy S10 bola pozastavená kvôli chybám, ktoré spôsobovala.

Aktualizácie sa v novom roku dočkalo aj niekoľko modelov od spoločnosti Sony. Konkrétne zariadenia Xperia 5 II, Xperia 1 a Xperia 5.

Náš tip
Otestovali sme MIUI 12.5: Množstvo príjemných vylepšení
26.1.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+