MojAndroid

Aktualizácie na stabilnú verziu Androidu 11 sú v prípade niektorých modelov od popredných aj menej popredných výrobcov už minulosťou. Niektoré zariadenia však svoj dlho očakávaný update ešte stále nedostali. Za zmienku stojí napríklad taký modelový rad OnePlus 7, ktorý na svoju šálku kávy stále čaká, kvôli odkladaniu. Dôvodom sú neoptimalizované chyby v novom softvéri. Teraz sa učinil juhokórejský gigant Samsung, ktorý pre svoj modelový rad tabletov Samsung Galaxy Tab S7 prichystal aktualizácie na čerstvý Android 11.

Náš tip
Nová séria smartfónov Honor príde s podporou Google služieb

Rad Samsung Galaxy Tab S7 sa môže tešiť na skorší príchod systému Android 11

Samsung sa z pohľadu na pravidelnosť softvérových aktualizácií v poslednej dobe naozaj činí. Dôkazom je fakt, že nielen smartfóny, ale aj tablety zvyknú dostávať updaty pravidelne a včas. Teraz sa najnovšieho operačného systému Android 11 dočkal rad tabletov, ktorý je dobrou alternatívou aj k samotnému iPad 2020 Duo z dielne amerického Apple.

Samsung Galaxy Tab S7+

Samsung Galaxy Tab S7, Tab S7+ a Tab S7+ 5G získavajú OTA update, na ktorý používateľ dostane upozornenie pravdepodobne už onedlho aj u nás v našej krajine. Web PhoneArena hlási, že kórejský balíček firmvéru má niečo cez 2,4 gigabajtov.

Operačný systém Android 11 v prípade Samsung zariadení so sebou prináša taktiež aj aktualizovanú verziu grafickej nadstavby One UI 3.1. Aj to je asi najväčším dôvodom, prečo je celý update tak náročný na svoju veľkosť.

Samsung Galaxy Tab S7+

One UI 3.0 a 3.1 neprinášajú nejaké extrémne rozdiely, no je super, že sa Samsung rozhodol pre implementáciu novšej verzie nadstavby, ktorá bola uvedená spolu s najnovšími vlajkovými modelmi Samsung Galaxy S21. Do niekoľkých dní až týždňov by sa mohla táto veľká systémová aktualizácia dostať aj do Európy.

Ako to už býva, jej dostupnosť je samozrejme možné skontrolovať v nastaveniach tabletu. Mnohí používatelia si však najradšej počkajú na moment, kedy ich prístroj vyzve k nainštalovaniu tohto update sám od seba. Postup pred inštaláciou platí stále rovnaký.

Na sťahovanie využite prinajlepšom sieť WiFi, batériu v tablete nabite a pre istotu si zálohujte svoje dáta v internom ukladacom priestore, pre každý prípad. Stratiť by ste ich nemali, no záloha sa samozrejme vždy hodí.

Náš tip
Samsung Galaxy Buds Pro dostávajú prvú aktualizáciu
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
20.1.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+