MojAndroid

Aktualizované | Samsung Galaxy S10: Aktualizácia je pozastavená

Najnovšiu aktualizáciu pre modely série Galaxy S10 už dostali aj zariadenia na Slovensku. Avšak obsahuje nejaké chyby, kvôli ktorým sa Samsung rozhodol aktualizáciu pozastaviť. Ak ste svoj smartfón doteraz neaktualizovali, túto možnosť najbližšie dni mať nebudete. O pozastavení aktualizácií informoval portál Sammobile.

Aké konkrétne chyby aktualizácia spôsobuje, zatiaľ nevieme. Samsung zatiaľ viac informácií neposkytol. Otázka na čitateľov, ktorí už stihli aktualizovať. Postrehli ste po aktualizácii nejaké problémy? Dajte nám vedieť v komentároch.

Pôvodný článok

Samsung predstavil svoju najnovšiu nadstavbu One UI 3.0 v jeseni minulého roku krátko po uvedení stabilnej verzie systému Android 11. Novej nadstavby a systému sa už dočkali minuloročné vlajkové lode a teraz mieri aktualizácia aj na sériu Samsung Galaxy S10 z roku 2019. Informáciu priniesol portál SamMobile.

Náš tip
Najlepšie príslušenstvo pre Samsung Galaxy S10

Aktualizácia bola spustená vo Švajčiarsku

Aktualizácia sa týka všetkých troch modelov Samsung Galaxy S10e, Galaxy S10 a Galaxy S10+. Tie prišli na trh začiatkom roku 2019 ešte so systém Android 9.0 Pie a pred koncom roku 2019 boli aktualizované na systém Android 10. Počas jesene minulého roku sa dočkali aj nadstavby Samsung One UI 2.5.

Najnovšia aktualizácia softvéru, ktorá im prináša Android 11 s nadstavbou One UI 3.0 by mala byť dostupná formou OTA updatu najprv vo Švajčiarsku a neskôr na ďalších trhoch. Dostupnosť si môžete overiť v Nastaveniach —> Aktualizácia softvéru —> Stiahnuť a nainštalovať. Pred jej prípadnou inštaláciou sa uistite, že máte batériu smartfónu nabitú aspoň na 70 % jej kapacity.

Čo všetko prináša systém Android 11?

• Správa konverzácií na jednom mieste. Rozhovory používateľa s priateľmi a rodinou v rôznych aplikáciách je možné zobraziť na uzamknutej obrazovke.
• Konverzačné bubliny. Konverzácie z ľubovoľnej komunikačnej aplikácie (za predpokladu, že funkcia je podporovaná aplikáciou) teraz možno pevne pripojiť na obrazovku vo forme bubliny. Používateľ tak má komunikáciu stále na očiach. Vylepšením prešiel aj samostatný multitasking.
• Záznam obrazovky. Záznam diania na obrazovke vo forme videa je teraz podporované priamo v Androide 11 a  nie je k tomu nutná samostatná aplikácia.
• Spoločné ovládanie pre všetky smart zariadenia. Smart zariadenia v domácnosti ako kúrenie alebo svetlá sa teraz dajú ovládať cez jedno spoločné rozhranie. Vyvoláte ho dlhým stlačením tlačidla napájania.
• Rýchly výber zvukového výstupu. Priamo z notifikačnej lišty si teraz vyberiete, či sa ma zvuk prehrávať cez vstavaný reproduktor, Bluetooth alebo pripojené slúchadla pomocou kábla.
• Hlasové ovládanie. Rýchlejší a ľahší prístup k aplikáciám vďaka intuitívnym hlasovým príkazom bez nutnosti pripojenia k internetu.
• Väčšia bezpečnosť. Ďalšie aktualizácie zabezpečenia a ochrany súkromia sa uskutočňujú automaticky a priamo z Google Play.
• Jednoduchšia autorizácia povolení aplikáciám. Aplikáciám môžete pridávať povolenia aj jednorazovo. Pri dlhodobejšom nevyužívaní aplikácie jej budú povolenia automaticky odobrané.

Ako je na tom konkurencia?

V aktualizáciách sa činí aj konkurencia Samsungu. Tchajwanský výrobca Asus pred koncom roku prekvapil aktualizáciou s Android 11 pre model Asus Zenfone 6 z roku 2019. OnePlus aktualizoval modely OnePlus 8 a 8 Pro. Dostali OxygenOS 11 postavený na systéme Android 11. Huawei zase priniesol na modely Huawei P40, P40 Pro a Mate 30 Pro nadstavbu EMUI 11. Spoločnosť Sony nedávno začala s aktualizáciou svojich smartfónov. Ako prvá sa dočkala tohtoročná vlajková loď Sony Xperia 1 II.

Náš tip
Samsung Galaxy S21: Mobilný operátor nechcene odhalil európske ceny
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
22.1.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+