MojAndroid

Spoločnosť Samsung postupne uvádza aktualizáciu na One UI 2.5 aj na smartfóny strednej triedy a na rad prišli modely Galaxy A50 a Galaxy A90 5G. Nová aktualizácia prinesie okrem novej verzie nadstavby aj decembrovú bezpečnostnú aktualizáciu, informuje portál SamMobile.

Aktualizácie nesú nasledovné označenia:

  • A505FDDU5BTL1 pre Samsung Galaxy A50
  • A908NKSU3CTL3 pre Samsung Galaxy A90 5G

Čo je nové v One UI 2.5

Oba modely dostávajú okrem obvyklých vylepšení stability a opráv chýb aj niekoľko nových funkcií, napríklad indikátor kvality pripojenia Wi-Fi, možnosť požiadať o heslo WiFi a možnosť pridať nálepky Bitmoji na Always on displej.

Samsung Galaxy A90 5G titulka

Aktualizácia taktiež prináša možnosť rozdeliť rozloženie klávesnice a vyhľadávanie YouTube videí priamo v klávesnici Samsung. Taktiež je v nej teraz jednoduchšie prepínať medzi vstupnými jazykmi.

Aktualizácia dorazí čoskoro aj na Slovensko

Aktualizácia pre Samsung Galaxy A51 je momentálne dostupná len pre používateľov žijúcich v Indii na Srí Lanke. Pre model Galaxy A90 5G pre používateľov v Južnej Kórei. Je však pravdepodobné, že v najbližších dňoch sa dostane aj na náš trh.

Keď dostupná bude, dostanete na svojom zariadení upozornenie. Dostupnosť aktualizácie si môžete skontrolovať aj manuálne tak, že prejdete do aplikácie Nastavenia a klepnete na tlačidlo Aktualizácia softvéru.

Samsung Galaxy A50

Ako sú na tom aktualizácie konkurencie?

Len pár dní dozadu sme priniesli zoznam ďalších zariadení od Xiaomi, ktoré dostanú nadstavbu MIUI 12 s Androidom 11. Najnovšej verzie Androidu sa dočkali aj používateľa smartfónu Sony Xperia 1 II.

Za konkurenciou nezaostáva ani spoločnosť Huawei. Na začiatku decembra dostali tri vlajkové modely aktualizáciu na stabilnú verziu EMUI 11.

Náš tip
Samsung Galaxy Buds Pro: Takto budú vyzerať najlepšie slúchadlá od Samsungu

18.12.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+