MojAndroid

Batéria je samozrejme nevyhnutnou súčasťou každého smartfónu. Narozdiel od iných súčastí sa však akumulátor používaním a celkovo časom opotrebúva, a po pár rokoch, respektíve mesiacoch je čas na jeho výmenu, respektíve je potrebné zvážiť kúpu nového telefónu.

Toto rozhodnutie je už iba na samotnom používateľovi. Pokiaľ sa však rozhodne pre podstatne ekologickejšiu, a cenovo o dosť menej náročnú možnosť, je potrebné nájsť si ten správny servis.

V tomto článku vám povieme, kde vám za koľko a za aký čas vymenia batériu v smartfóne Samsung Galaxy A50. Spomenieme si aj nejaké to príslušenstvo, pre kúpu ktorého sa taktiež môžete kedykoľvek rozhodnúť.

Samsung Galaxy A50

V minulom roku bol Samsung Galaxy A50 veru obľúbeným modelom v strednej triede. Svojich záujemcov a spokojných používateľov má však aj dnes viac než dostatok. V cenovej kategórii do 300 € poteší prítomnosť pekného Super AMOLED displeja s rozlíšením Full HD+.

Pod jeho povrchom je taktiež ukrytý aj skener odtlačkov prstov. O pohon zariadenia sa stará procesor Exynos 9610, ktorému v bezproblémovom chode napomáha i 4 GB operačnej pamäte. Na zadnej strane dominuje trojica fotoaparátov, pričom ten primárny sa vyznačuje rozlíšením 25 MP.

Druhý snímač dokáže snímať fotografie s ultra širokouhlým zorným poľom. Posledný, tretí senzor, poslúži na zistenie hĺbky ostrosti a následné korektné rozmazanie pozadia na fotografiách v portrétovom režime.

Na záver spomenieme aj kapacitu batérie, ktorá dosahuje pekných 4 000 mAh. Samozrejmosťou sú ďalej aj veci, ako NFC, 3,5 mm audio jack na slúchadlá či staré známe FM rádio.

andreashop affiliate Samsung Galaxy A50 128 GB biely
datart affiliate Samsung Galaxy A50 128 GB modrý
alza affiliate Samsung Galaxy A50 128 GB biely

Koľko stojí a trvá výmena batérie pre konkrétny servis?

  Cena opravy Čas opravy
Fixservis 39 € 2 hod.
PCexpres 44 € 3 hod.
Mobilnyservis 44 € 45 min.
Slovit 49 € 1 až 2 hod.
Itcomplet 43 € 2 až 3 hod.

Z piatich známych servisov vás výmena batérie vyjde cenovo i časovo odlišne. Najskôr sme spomenuli Fixservis, ktorý prácu vykoná za najvýhodnejších 39 €. Potrvá to dve hodiny. PCexpres túto robotu vykoná za 44 €, pričom si počkáte také tri hodinky.

Mobilnyservis potom batériu vymení už za 45 minút, pričom si zaplatíte 44 €. Servis Slovit za 49 € starú batériu nahradí novou v časovom rozmedzí od jednej do dvoch hodín. Na záver tu máme aj Itcomplet, ktorému výmena potrvá dve až tri hodiny. Cena je stanovená na príjemných 43 €.

Nezabudnite ani na základné príslušenstvo

Aby ste do servisu nemuseli s telefónom chodiť, ako na hodiny klavíra, určite vám odporúčame použiť nejaký ochranný obal spolu s tvrdeným sklom. Nižšie si môžete pozrieť a hneď aj objednať niektoré z nich.

Ochranné obaly:

SAMSUNG WALLET Peňaženkový obal Samsung Galaxy A50 biely
alza affiliate

Spigen Rugged Armor Black Samsung Galaxy A50

Tvrdené sklá na displej:

3D Tvrdené sklo Samsung Galaxy A50 čierne
alza affiliate PanzerGlass Edge-to-Edge na Samsung Galaxy A50
26.6.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+