MojAndroid

Displej je nevyhnutnou súčasťou každého smartfónu. Vďaka jeho dotykovej ploche môžu medzi používateľom a softvérom prebiehať takmer všetky interakcie. Preto je pri výbere nového telefónu klásť veľký dôraz na to, akým displejom daný model disponuje.

Či už ide o jeho veľkosť, typ, rozlíšenie, zakrivenie, odolnosť či ďalšie vlastnosti, každému sa môže stať nešťastné náhodné rozbitie či poškriabanie. Preto je dôležité si mobil chrániť či už ochranným púzdrom, fóliou, tvrdeným sklom alebo ich nejakou vzájomnou kombináciou.

V horších prípadoch je dobre vedieť, kam smartfón s rozbitým displejom poslať. Vybrali sme pre vás ponuku známych servisov. V jednoduchej tabuľke sme si porovnali čas, za ktorý to dokážu šikovní ľudia v servise opraviť, s cenou, za ktorú môže obrazovka na vašom každodennom spoločníkovi vyzerať tak, akoby sa nič nestalo.

Samsung Galaxy A50

V minulom roku bol Samsung Galaxy A50 veru obľúbeným modelom v strednej triede. Svojich záujemcov a spokojných používateľov má však aj dnes viac než dostatok. V cenovej kategórii do 300 € poteší prítomnosť pekného Super AMOLED displeja s rozlíšením Full HD+.

Samsung Galaxy A50

Pod jeho povrchom je taktiež ukrytý aj skener odtlačkov prstov. O pohon zariadenia sa stará procesor Exynos 9610, ktorému v bezproblémovom chode napomáha i 4 GB operačnej pamäte. Na zadnej strane dominuje trojica fotoaparátov, pričom ten primárny sa vyznačuje rozlíšením 25 MP.

Druhý snímač dokáže snímať fotografie s ultra širokouhlým zorným poľom. Posledný, tretí senzor, poslúži na zistenie hĺbky ostrosti a následné korektné rozmazanie pozadia na fotografiách v portrétovom režime.

Samsung Galaxy A50

Na záver spomenieme aj kapacitu batérie, ktorá dosahuje pekných 4 000 mAh. Samozrejmosťou sú ďalej aj veci, ako NFC, 3,5 mm audio jack na slúchadlá či staré známe FM rádio.

andreashop affiliate Samsung Galaxy A50 128 GB biely
datart affiliate Samsung Galaxy A50 128 GB modrý
alza affiliate Samsung Galaxy A50 128 GB biely

Koľko stojí a trvá výmena batérie pre konkrétny servis?

  Cena opravy Čas opravy
Fixservis 109 € 3 hod.
PCexpres 108 € 3 hod.
Mobilnyservis 109 € 1.5 hod.
Slovit 119 € 1 až 2 hod.
Itcomplet 102 € 3 hod.

Z piatich známych slovenských servisov vás výmena displeja vyjde cenovo i časovo odlišne. Najskôr sme spomenuli Fixservis, ktorý prácu vykoná za prívetivých 109 €. Potrvá to tri hodiny. PCexpres túto robotu vykoná za 108 €, pričom si taktiež počkáte také tri hodinky.

Mobilnyservis potom batériu vymení už za 1,5 hodiny, pričom si zaplatíte 109 €. Servis Slovit za 119 € chybu obrazovku nahradí novou v časovom rozmedzí od jednej do dvoch hodín. Na záver tu máme aj Itcomplet, ktorému výmena potrvá tri hodiny. Cena je stanovená na príjemných 102 €, čo je vlastne aj najnižšou čiastkou zo zoznamu.

Nezabudnite ani na základné príslušenstvo pre Samsung Galaxy A50

Aby ste do servisu nemuseli s telefónom chodiť, ako na hodiny klavíra, určite vám odporúčame použiť nejaký ochranný obal spolu s tvrdeným sklom. Nižšie si môžete pozrieť a hneď aj objednať niektoré z nich.

Ochranné obaly:

SAMSUNG WALLET Peňaženkový obal  biely
alza affiliate

Spigen Rugged Armor Black

Tvrdené sklá na displej:

3D Tvrdené sklo čierne
alza affiliate PanzerGlass Edge-to-Edge
15.7.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+