MojAndroid

Xiaomi Mi Note 10 Lite patrí medzi najpredávanejšie smartfóny na Slovensku. Aj preto mnohých poteší, že výrobca práve sprístupnil aktualizáciu na najnovší operačný systém Android 11. O aktualizácii informoval Adimorahblog.

Xiaomi Mi Note 10 Lite a Android 11

Smartfón dostal aktualizáciu na nadstavbu MIUI 12 už v septembri minulého roka, o čom sme informovali v článku Xiaomi Mi Note 10 Lite dostáva aktualizáciu na MIUI 12. Verzia operačného systému zostala rovnaká – Android 10. Teraz však dostáva aktualizáciu na najnovší Android 11, verzia nadstavby zostáva rovnaká.

Xiaomi Mi Note 10 Lite Android 11

Xiaomi síce koncom minulého roka predstavila vylepšené nadstavbu MIUI 12.5, avšak používatelia si na ňu budú musieť ešte počkať. Momentálne je vo fáze testovania.

Veľkosť aktualizácie je až 2,3 GB, takže pre jej stiahnutie odporúčame použiť Wi-Fi pripojenie, pokiaľ samozrejme nemáte dostatočne veľký dátový balík. Pred samotným procesom aktualizácie by ste tiež mali nabiť batériu zariadenia aspoň na 50 percent.

Aktualizácia sa šíri globálne

Aktualizácia sa šíri globálne, takže onedlho by mala doraziť aj na slovenské zariadenia. Ako už býva zvykom, smartfón vás na ňu upozorní automaticky. Ak sa tak nestane, stačí vojsť do nastavení a vyhľadať aktualizáciu manuálne. Okrem nového systému a funkcií s ním spojených prináša tiež vylepšenia v oblasti stability systému a opravy rôznych chýb.

Na Android 11 aktualizujú svoje zariadenia aj ostatní výrobcovia:

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
18.1.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+