MojAndroid

Xiaomi Mi Note 10 Lite vyšiel v máji tohto roku s nadstavbou MIUI 11 a jeho aktualizácia na MIUI 12 bola dlho očakávaná. Verzia má označenie 12.0.1.0.QFNEUXM a okrem nových funkcií, ktoré sú spomenuté nižšie prináša augustové bezpečnostné záplaty. Aktualizácia je dostupná cez OTA aktualizácie a ak ju ešte nemáte, tak by mala byť dostupná v najbližších dňoch.

Xiaomi Mi Note Lite MIUI 12

Aké zmeny prináša MIUI 12 pre Xiaomi Mi Note Lite 10?

MIUI 12 má čo ponúknuť, najmä v oblasti súkromia a bezpečnosti údajov. Xiaomi do svojho prehliadača pridalo možnosť zakázať stránkam zhromažďovať vaše údaje. Taktiež si v nastaveniach viete pozrieť prehľad o tom, ktoré aplikácie mali kedy prístup k údajom o polohe, kontaktoch, histórii hovorov a prístup k ukladaciemu priestoru.

Nová verzia nadstavby prináša aj veľa vizuálnych zmien, vďaka čomu pôsobí modernejšie a čistejšie. Pribudli nové animácie, krajší tmavý režim, kompletný redizajn notifikačnej lišty, nové možnosti prispôsobenia pre Always On Display, ale aj drobné vizuálne zmeny rozhrania systémových aplikácií.

Samozrejme, že je dôležitá aj funkčnosť, nie iba dizajn. Vylepšení sa dočkali aj gestá, tie sú takmer identické s gestami v čistej verzii Androidu 10. Pre fanúšikov multitaskingu bola pridaná funkcia plávajúcich okien. Pre jednoduché zdieľanie súborov medzi Xiaomi telefónmi (alebo notebookmi) je tu aplikácia MI Share. Xiaomi myslelo aj na vaše psychické zdravie a v nastaveniach nájdete prehľad o tom, koľko používate svoj smartfón. Táto funkcia taktiež ponúka režim sústredenia.

Náš tip
Xiaomi Mi Note 10 Lite: Cenovo dostupná verzia minuloročného hitu
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
19.9.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+