MojAndroid

Populárna čínska značka OnePlus aktualizovala svoje smartfóny série OnePlus 8 na Android 11 ako jeden z prvých výrobcov. Jej minuloročné modely OnePlus 7, OnePlus 7  Pro, OnePlus 7T a OnePlus 7T Pro ale na aktualizáciu stále čakajú. Odpoveď na otázku, kedy ju dostanú, teraz prináša portál GizmoChina.

OnePlus 7T zadnda strana

Aktualizácia bola odložená kvôli problémom s dešifrovaním dát

Podľa portálu tento týždeň výrobca zverejnil na svojom oficiálnom fóre správu, ktorá informuje, prečo bola aktualizácia posunutá. Minuloročné smartfóny majú údajne problém s dešifrovaním dát po aktualizácii na Android 11. Výrobca ho momentálne rieši s technikmi spoločnosti Qualcomm, ktorej čipsety zmienené smartfóny využívajú.

OnePlus dúfa, že sa problém podarí vyriešiť do týždňa. Uzavretá beta verzia OxygenOS 11 s Androidom 11 by potom mohla byť dostupná ešte v decembri a otvorená beta verzia krátko potom. Stabilnú verziu by tak mohol výrobca vydať ešte behom januára.

Čo prinesie minuloročným modelom OxygenOS 11 postavený na Androide 11?

Systém

 • Čerstvý nový dizajn používateľského rozhrania, ktorý prináša ergonomickejšie prostredie.
 • Úplne nový štýl dynamického používateľského prostredia, ktoré na základe aplikácie počasia mení vzhľad podľa výhodu a západu slnka. Na displeji sa vám tak strieda deň s nocou.
 • Optimalizácia stability niektorých aplikácií tretích strán a lepší používateľský zážitok.

Herný režim

 • Nová zložka s hernými nástrojmi pre pohodlné prepínanie režimu Fnatic. Vďaka tomu si môžete vybrať tri spôsoby upozornení: iba textové správy, správy v popredí a blokovanie správe pre váš nerušený herný zážitok.
 • Nová funkcia rýchlej odpovede v malom okne pre Instagram a WhatsApp. (Povolíte ju prejdením prstu nadol z pravého horného / ľavého rohu obrazovky v hernom režime.)
 • Nová funkcia prevencie nechceného dotyku. (Povolíte ju potiahnutím prstu z hornej časti obrazovky nadol a následne kliknutím, čím sa vysunie notifikačná lišta, kde ju nájdete)

Ambientný displej

 • Pridaná nová funkcia Always-on ambient displeja, ktorý môže byť aktívny celý deň alebo vo vybranom čase (Nastavenia> Displej> Ambientný displej).
 • Nový štýl hodín Insight, ktorý bol vytvorený v spolupráci so školou Parsons School of Design. Štýl sa mení podľa údajov o používaní telefónu. (Nastavenia> Prispôsobenie> Štýl hodín)
 • Ďalších 10 nových štýlov hodín. (Nastavenia> Prispôsobenie> Štýl hodín)

Tmavý režim

 • Bola pridaná klávesová skratka v rýchlych nastaveniach pre tmavý režim.
 • Podpora automatického zapnutia funkcie podľa času. (Nastavenia> Displej> Tmavý režim> Automatické zapnutie> Automaticky povoliť od západu do východu slnka / Vlastný časový rozsah.)

Zen režim

 • Bolo pridaných 5 nových tém (oceán, vesmír, lúky atď.) a ďalšie možnosti časovania.
 • V režime Zen je zahrnutá funkcia Skupiny. Teraz si môžete pozvať priateľov a využívať režim Zen spoločne.

Galéria

 • Pribudla funkcia Príbeh, ktorá automaticky vytvára týždenné videá s fotografiami a videom, ktoré nájde v úložisku.
 • Optimalizovaná rýchlosť načítania a vrátane náhľadu obrázku.

Ostatné

 • Widget na pracovnej ploche môže miznúť. (Dlhé stlačenie na ploche – Widget > Nastavenia > Vybrať widget)

Ako je na tom konkurencia?

V aktualizáciách svojich smartfónov sa činí aj konkurencia. Juhokórejský gigant Samsung spustil minulý týždeň aktualizáciu modelov Galaxy S20 na Android 11 s nadstavbou One UI 3.0. Huawei zase priniesol na modely Huawei P40, P40 Pro a Mate 30 Pro nadstavbu EMUI 11. A japonská spoločnosť Sony už začala s distribúciou najnovšieho systému pre tohtoročný vlajkový model Sony Xperia 1 II.

Náš tip
Život s Huawei Mate 30 Pro: Skúsenosti čitateľa Branislava

 

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
18.12.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+