MojAndroid

Spoločnosť OnePlus už nie je žiadnym neznámym nováčikom. Každoročne vyrába smartfóny, ktorých spoločnými znakmi sú vysoký výkon, priaznivá cena a takmer čistý operačný systém Android. Výnimkou nie je ani testovaný model OnePlus 7T, ktorý vychádza z OnePlus 7. Pridáva niekoľko užitočných vlastností a mierne vylepšený výkon. Aký tento smartfón v skutočnosti je?

Obsah balenia

  • 30 W nabíjačka
  • Dátový kábel (USB-A, USB-C)
  • Ochranný obal
  • Kovový nástroj na vyberanie SIM karty

Konštrukcia a dizajn: Ide s dobou, no stále bez vodoodolnosti

Dizajn smartfónu OnePlus 7T je štandardný a prakticky ničím nevybočuje zo zavedených trendov. Najviac upúta zaujímavo riešená zadná strana, najmä oblasť fotoaparátu. Tá je zasadená do veľkého kruhu. Podobné riešenia sme už v minulosti videli, no nie sú veľmi štandardné.

OnePlus 7T

Vyzerá to naozaj dobre. Trochu problémom môže byť, ak so smartfónom pracujete vtedy, keď je položený na stole. Poriadne sa kýve. Ďalším negatívom tejto vystupujúcej časti je jej náchylnosť na poškriabanie. To ale elegantne vyrieši ochranný obal v balení. Ide síce len o nutný základ, ale kúpiť kvalitné kryty priamo od OnePlus či Spigen nie je absolútne žiadny problém.

OnePlus 7T fotoaparat

Oceňujem matné prevedenie zadnej sklenenej strany. Odtlačky prstov sú síce viditeľné, no podstatne menej ako v prípade konkurencie. Za toto má u mňa OnePlus veľký palec hore. Predná aj zadná strana sú kryté ochranným sklom Gorilla Glass 5. generácie, rám zariadenia je kovový.

Na pravej strane nechýba tradičné posuvné tlačidlo, ktorým meníte vyzváňací profil. Zabezpečí rýchle prepínanie medzi klasickým vyzváňaním, vibráciami alebo tichým režimom. Šikovné a funkčné.

OnePlus 7T displej ramik

Pod ním sa nachádza ľahko nahmatateľné zapínacie tlačidlo. Priamo oproti nemu výrobca umiestnil ovládanie hlasitosti. Na prvý pohľad nešťastné riešenie, ktoré často kritizujem. Musím ale uznať, že náhodné screenshoty nevytváram, takže je to v poriadku. Možno preto, že tlačidlá sú celkovo posunuté o trochu nižšie.

Horná strana zariadenia je až na dierku sekundárneho mikrofónu prázdna. Tá spodná obsahuje USB-C konektor, zásuvku na SIM kartu a jeden z dvojice hlasných reproduktorov. Ten druhý sa nachádza nad displejom a počas telefonovanie ho využijete ako slúchadlo.

OnePlus 7T USB reproduktor

Predná strana už tradične patrí displeju. Ten je veľmi pekne roztiahnutý do všetkých strán. Jediným rušivým prvkom je výrez v hornej časti. Našťastie nie je veľmi výrazný a je elegantne zaoblený. Síce nie som fanúšikom výrezov, no v tomto prípade mi neprekáža. Navyše, v nastaveniach je možné softvérovo ho zakryť.

OnePlus 7T vyrez

Vzhľadom na poriadne veľký displej nie sú rozmery zariadenia extrémne veľké. Minimálne rámiky okolo displeja majú svoje čaro a v ruke sa drží celkom dobre. Teda až na to, že sa poriadne šmýka. V tomto smere opäť pomôže pribalený ochranný obal.

OnePlus 7T fotoaparat kruh

Keďže ide o vlajkovú loď, očakával by som aj vodoodolnosť. Tá bohužiaľ stále chýba. Zmeniť by sa to mohlo s príchodom noviniek z radu OnePlus 8. Verím tomu, že zariadenie nejaký ten dážď zvládne a možno zvládne aj ponorenie do vody. Skúšať to ale nebudem.

Možnosti odomykania: Kvalitné a rýchle odomykanie

Je to tak. Toto je asi prvý optický skener odtlačkov prstov, ktorý funguje výborne. Po skúsenostiach s mnohými inými smartfónmi s takýmto skenerom som bol zo začiatku skeptický. Aj napriek chválam zahraničných recenzentov. Tí už niekoľkokrát chválili rýchlosť skenerov odtlačkov prstov, pričom ja som spokojný nebol.

OnePlus 7T domovska obrazovka

Na odomykanie smartfónov som obzvlášť náročný. Robím to niekoľkokrát denne a keď to poriadne nefunguje, vie to poriadne naštvať. Tu je našťastie všetko v absolútnom poriadku. Čo sa týka presnosti a aj rýchlosti. S kľudným svedomím sa môže merať s ultrasonickými skenermi vo vlajkových Samsungoch. Je rovnako spoľahlivý a podstatne rýchlejší.

OnePlus 7T skener odtlackov odomykanie

Displej je možné rozsvietiť zdvihnutím alebo klepnutím. Vtedy sa zobrazí miesto, kam treba položiť prst. V nastaveniach si môžete tiež zvoliť rozsvietenie displeja či zablokovanie dvojitým poklepaním.

Výborne funguje aj odomykanie tvárou. Pridanie tváre je otázkou niekoľkých sekúnd. Smartfón sa po jej zaregistrovaní môže automaticky odblokovať a prejsť na domovskú obrazovku, prípadne zostane na tej zamykacej. Všetko si viete pekne nastaviť.

Displej: 90 Hz v plnej kráse

6,55″ Fluid AMOLED panel je pýchou tohto smartfónu. Okrem skvelých pozorovacích uhlov, výbornej čitateľnosti na priamom slnku a kvalitného farebného podania, ponúka špecialitu v podobe 90 Hz obnovovacej frekvencie.

OnePlus 7T displej vyrez 90 Hz

Výdrž batérie sa síce po prepnutí na 90 Hz zníži o 20 až 30 percent, no stojí to za to. Akoby som v ruke držal smartfón z inej galaxie. Rýchlejší, lepší. Všetko je nádherne plynulé. Reálne samozrejme zariadenie v tomto režime rýchlejšie nie je, no pôsobí tak. A keď to tak pôsobí, tak to tak jednoducho aj je :).

Rozlíšenie 2400 x 1080 pixelov dáva hustotu 402 ppi. Je plne dostatočné a jednotlivé pixely nemáte šancu rozoznať voľným okom. K dispozícii je aj nočný režim, ktorý šetrí vaše oči tým, že obmedzí používanie studených farieb. Nastaviť si môžete nielen teplotu farieb, ale aj ich “svetlosť”. Načasovanie je samozrejmosťou.

OnePlus 7T displej nastavenia

Pri OLED displejoch sme už zvyknutí na to, že farebné podanie displeja je možné upraviť. Tu mám k dispozícii prirodzené podanie, sýte farby alebo režim s názvom pokročilé. Po jeho aktivovaní sa zobrazia ďalšie možnosti a tiež posuvník s teplotou farieb. V skratke, displej si môžete nastaviť presne tak, ako potrebujete. Ja osobne som zostal pri nastavení sýte farby.

Špecialitou je režim čítania, ktorý urobí z farebného displeja čiernobiely. Trochu sklamaný som z funkcie ambientného displeja. Nejde totiž o plnohodnotný always on režim. Informácie o čase a notifikácie sa zobrazia len po ťuknutí na displej (alebo po zdvihnutí zariadenia) a po niekoľkých sekundách displej zhasne úplne. V nastaveniach si môžete zvoliť, že ambientný displej sa zobrazí tiež pri príchode každej notifikácie.

OnePlus 7T always on

Až na tento nedostatok som s displejom nadmieru spokojný. Vyššie rozlíšenie nepotrebujem, 90 Hz obnovovaciu frekvenciu som naozaj ocenil. Pravdou je, že späť na 60 Hz sa už veľmi vrátiť nechcem.

Výkon a pamäť: Jednoducho len to najlepšie

Keď sa povie OnePlus, technologický znalec si predstaví skvelú nadstavbu OxygenOS a poriadny výkon. Vo vnútri pracuje procesor Qualcomm Snapdragon 855+, ktorý je extrémne výkonný. Vyrobený je 7 nm výrobnou technológiou a obsahuje 8 jadier. Grafický výkon zabezpečí grafika Adreno 640.

K dispozícii je aj dostatočne veľká operačná pamäť s kapacitou 8 GB. Počas používania sú k dispozícii približne 2 GB voľnej RAM. Čo sa výkonu týka, tu naozaj nie je o čom. OnePlus 7T patrí medzi najrýchlejšie smartfóny. Potvrdzuje to hrubý výkon, ale aj skvelá optimalizácia systému. Multitasking je bleskový, nedostatok RAM som nepocítil počas testovania ani raz.

Pokiaľ patríte medzi náruživých hráčov, lepšou voľbou budú možno len vyslovene herné zariadenia. V obchode Google Play neexistuje hra, ktorú by OnePlus 7T nezvládol spustiť na maximálnych detailov. Vo väčšine prípadov má ešte poriadne veľkú výkonnostnú rezervu.

Ja som už klasicky otestoval PUBG Mobile a môj herný zážitok bol jednoducho výborný. Žiadne zbytočné trhanie, ani jedno šklbnutie. Len maximálny výkon a nič iné. Ani po dlhšom hraní sa zariadenie extrémne nezahrievalo a neregistroval som zníženie výkonu.

OnePlus 7T PUGB Mobile

Pre dáta je k dispozícii rýchle UFS 3.0 128 GB úložisko. Po nainštalovaní mnou obľúbených aplikácií mám k dispozícii približne 85 GB, čo nie je najviac. Zariadenie bohužiaľ nepodporuje pamäťové karty, takže si dvakrát rozmyslite či vám bude cca 86 GB miesta stačiť. Pokiaľ nie, k dispozícii je model OnePlus 7T Pro, ktorý ponúka 256 GB úložisko, tiež bez pamäťových kariet.

Systém: Vždy aktuálny systém s podarenou nadstavbou

OnePlus 7T beží na operačnom systéme Android 10 s nadstavbou OxygenOS 10. A práve nadstavba je tým, čo je jednou z hlavných výhod všetkých smartfónov od OnePlus. Ide takmer o čistý Android, ktorý je doplnený o užitočné funkcie. A čo je najlepšie, optimalizácia je opäť zvládnutá na jednotku.

A tak v ruke držím smartfón, ktorý patrí medzi najrýchlejšie. Za to samozrejme môže ďakovať aj extrémnemu hrubému výkonu.

OnePlus 7T system multitasking

OnePlus už dlhšie ponúka možnosť ovládania gestami. S príchodom Androidu 10 ide už o natívnu funkciu systému. A funguje výborne. Jedinú menšiu výhradu mám ku gestu, ktorým sa vrátim o krok späť. Keď mám nasadený ochranný obal s vyvýšenými okrajmi, gesto nefunguje ideálne. Síce mi takýto obal ochráni displej, no uberie mi na pohodlí ovládania. V každom prípade, stále sú k dispozícii klasické softvérové tlačidlá.

Páčia sa mi možnosti úprav samotného systému. Všetky možnosti sú pekne zabalené do samostatnej skupiny nastavení. Zmeniť si tu môžem pozadie, štýl hodín ambientného displeja či efekt odomykania prostredníctvom skeneru odtlačkov prstov.

Ďalej je k dispozícii zmena farby “akcentu”. Ide vlastne o to, že si môžem vybrať farbu, ktorou budú jednotlivé položky zvýraznené, ktorá bude v nastaveniach a vlastne všade. Prednastavená je modrá. Ďalej je tu klasická zmena farebného motívu, takže aj obľúbený tmavý režim naprieč celým systémom. Zmeniť si môžem tvar ikon v notifikačnej lište a nechýba ani možnosť zmeny celého “icon packu”. Naozaj skvelé, toto všetko nájdem pod jediným nastavením.

Medzi aplikáciami nenachádzam žiadne zbytočnosti. Ak by vám chýbal nejaký hudobný prehrávač a podobne, jednoducho si ho nainštalujete z obchodu Google Play. Oceňujem implementácie Android Auto priamo do systému, čo vyrieši problém Slovenska – nemusíme už Android Auto sťahovať ako apk súbor a inštalovať manuálne. Toto je však zásluhou samotného Androidu 10.

OnePlus 7T system

Ďalšou výhodou do budúcna budú pravidelné aktualizácie. Spoločnosť OnePlus je známa tým, že sa o svoje zariadenia stará príkladne. Medzi prvými dostávajú aktualizácie na najnovší operačný systém a zabúdať nesmiem ani na množstvo vývojárov tretích strán, ktorí dokážu systém veľmi slušne vylepšiť.

Multimédiá: Bez 3,5 mm jacku, ale so stereo reproduktormi

Pekný veľký displej a poriadny výkon priam predurčujú ku konzumácii multimédií. Keď k tomu pridám veľmi slušné stereo reproduktory, dostávam ultimátny multimediálny nástroj. Pozeranie videí či seriálov je pohodlné, zvuk kvalitný, výkon dostatočný.

Hlasitosť reproduktorov je výborná a zvuk nerezonuje ani pri nastavení maximálnej úrovne. Pri porovnaní s modelmi radu Galaxy S10 od Samsungu síce reproduktory trochu strácajú, no nie veľmi. Kvalitou zvuku som bol naozaj príjemne prekvapený.

Absencia 3,5 mm audio jacku dáva tušiť, že tu nie je ani klasické FM rádio. Je škoda, že v balení sa nenachádzajú aspoň slúchadlá s USB-C konektorom. Dnes už ale prechádzame na bezdrôtové riešenia, takže osobne mi to nevadí. Problém môžu mať náruživí hráči, ktorí jednoducho bezdrôtové slúchadlá z dôvodu latencie nevyužívajú.

Našťastie máme na trhu rôzne redukcie a tiež sa dajú kúpiť aj slúchadlá s USB-C konektorom. Čo narobíme, 3,5 mm audio jack pomaly ale isto zaniká.

OnePlus 7T youtube music

V nastaveniach nechýba funkcia Dolby Atmos. Tu máte na výber z troch základných zvukových prejavov, ktoré sú určené pre rôzne situácie. Pri pozeraní filmu zvolíte Movie, na hudbu sa zase hodí nastavenie Music. Tretím a posledným nastavením je dynamické nastavenie. V tomto režime sa zvuk automaticky prispôsobuje tomu, čo so smartfónom robíte.

Zaujímavou možnosťou je slúchadlový režim. Tu sa nachádza niekoľko užitočných nastavení. Napríklad si môžete zvoliť automatické začatie prehrávania hudby po pripojení slúchadiel. Zaujímavá je možnosť prečítania mena volajúceho. So slovenčinou si ale veľmi nerozumie.

Konektivita: Overený štandard, na ktorý sa môžete spoľahnúť

Dnes je už takmer každý smartfón Dual SIM. OnePlus 7T nie je výnimkou. K dispozícii sú dva sloty na NanoSIM kartu. SIM karty je možné spravovať priamo v nastaveniach. Tu si zvolíte preddefinovanú kartu na telefonáty, SMS správy či dátovanie.

Ak máte u svojho operátora obmedzený dátový balík, spotrebu dát môžete sledovať priamo vo svojom smartfóne. Jednoducho si nastavíte mesačný cyklus obnovy dát a vždy vidíte, koľko ste už minuli. Štatistiky zahŕňajú aj dáta z jednotlivých aplikácií a nechýbajú ani informácie o prenesených dátach prostredníctvom Wi-Fi pripojenia.

OnePlus 7T zadnda strana

Telefonovanie je štandardné. Kvalita zvuku už tradične výborná, slúchadlo dostatočne hlasné a na slabú kvalitu sa nikdy nesťažovala ani druhá strana. V tomto smere teda to, čo už dnes očakávame od každého smartfónu. Prijal by som napríklad informáciu o dĺžke vyzváňania pri zmeškaných hovorov. Tá bohužiaľ chýba. Vďaka kvalitným stereo reproduktorom je aj telefonovanie s hlasitým odposluchom veľmi pohodlné a zvuk dostatočne hlasný a zreteľný.

Z konektivity chýba snáď len infračervený port. Inak tu máme všetko. Začínajúc Bluetooth vo verzii 5.0, končiac NFC. Mimochodom, platenie mobilom prostredníctvom Google Pay je v tomto prípade absolútne bezproblémové. Rovnako skvelý je aj príjem GPS signálu, ktorý nevypadá ani pri dlhšom navigovaní.

USB-C konektor je verzie 3.1, takže prenosové rýchlosti sú poriadne vysoké. Poteší aj podpora USB OTG, ktorá je už akýmsi štandardom. Len si budete musieť zakúpiť redukciu.

OnePlus 7T telefonovanie

Wi-Fi pripojenie je stabilné, medzi pikročilými informáciami nájdete aj informáciu o tom či ide o 2,4 GHz alebo 5 GHz frekvenciu. Takúto informáciu by som prijal napríklad už pri vyhľadávaní siete. Nadstavba od Xiaomi mi to pekne ukáže, tá od OnePlus nie.

Užitočnou funkciou je zdieľanie hesla do Wi-Fi siete prostredníctvom QR kódu. Stačí, keď druhým smartfónom kód naskenujete a ten sa k sieti pripojí automaticky, už so zadaným heslom.

Fotoaparát: Titul najlepší fotomobil určtie nezíska

OnePlus 7T stavia na osvedčenej kombinácii hlavného objektívu s teleobjektívom a ultra-širokouhlým objektívom. Aplikácia, ktorá obsluhuje fotoaparát, je rýchla a prehľadná. Hlavný snímač ponúka rozlíšenie 48 MP a dokáže spájať 4 pixely do jedného. Štandardne fotografuje v rozlíšení 12 MP, pričom maximálne rozlíšenie je možné aktivovať len v režime Pro. Tu nechýba ani fotenie do RAW.

OnePlus 7T fotografovanie

  • Zapnutie fotoaparátu je možné rýchlo klávesovou skratkou, stačí dvakrát rýchlo stlačiť zapínacie tlačidlo.

Teleobjektív ponúka dvojnásobné optické priblíženie, to digitálne je možné až do 10x. Ultra-širokouhlý snímač je 16 megapixelový. Znížiť rozlíšenie fotografií možné nie je, jediným nastavením v tomto smere je zmena pomeru strán. Na výber je klasický 4:3, následne pomer strán displeja a 1:1.

OnePlus 7T fotografovanie

Ultra- širokouhlý objektív sa už štandardne zíde na fotografovanie širších záberov bez nutnosti vzďaľovať sa od fotografovaného objektu, ideálne napríklad na fotenie skupinky ľudí. Efekt rybieho oka dokáže celkom dobre softvérovo eliminovať. Stačí zaškrtnúť príslušné políčko v nastaveniach.

Parametre fotoaparátu:

  • Hlavný snímač: 48 MP, f/1.6, optická stabilizácia obrazu
  • Teleobjektív: 12 MP, f/2.2, PDAF dvojnásobný optický zoom
  • Ultra-širokouhlý objektív: 16 MP, f/2.2, AF
  • Selfie snímač: 16 MP, f/2.0

Výsledky z hlavného snímača sú slušné. Za dobrého osvetlenia podáva výsledky porovnateľné s TOP fotomobilmi. Trochu slabší je režim HDR, tu by ešte mohol výrobca popracovať. Fotky sú celkovo o niečo tmavšie. Nevidím to však ako nedostatok. V noci ide samozrejme kvalita dole. Fotografie nie sú vyslovene zlé, no na tých najlepších jednoducho nemajú.

Špeciálny nočný režim dokáže v mnohých prípadoch pomôcť a považujem ho za celkom vydarený. Nie je až taký agresívny ako pri smartfónoch Huawei, na Pixely sa ale nechytá ani zďaleka. Nočné fotografie majú výraznejší nádych do teplých farieb. Nočný režim to dokáže celkom dobre skorigovať.

Špeciálnu zmienku si zaslúži výborný makro režim. Dokonca bez nutnosti implementovania špeciálneho makro objektívu. Detailné fotografie dokážem vytvárať ktorýmkoľvek z tých dostupných. Neviem, ako to OnePlus dokázal, no makro fotografie z OnePlus 7T sa mi veľmi páčia. Stačí sa prepnúť do príslušného režimu, fotoaparát namieriť na príslušný objekt a odfotiť. Zmena objektívov v tomto režime je rovnako jednoduchá ako v štandardnom režime.

Režim Portrét: Rozmazanie pozadia

Trochu zamrzí, že počas fotografovania si nemôžem zvoliť úroveň rozmazania. Avšak nastavená je veľmi dobre, priam optimálne. Fotografovaný objekt je pekne ostrý, pozadie efektne rozmazané, no nie príliš. Softvér si veľmi dobre poradil aj s prstami na ruke. Je to scéna, s ktorou zvyknú mať smartfóny problémy a priestor medzi prstami zvykne byť tiež ostrý. Tu je pekne rozmazaný.

Selfie fotoaparát

Selfie fotoaparát ponúka rozlíšenie 12 megapixelov. Fotografie z neho zaberú približne 3 – 4 MB. V dobrom svetle ponúkne veľmi slušnú kvalitu fotografií s dostatkom detailov. K dispozícii je aj efekt rozmazania pozadia. Ten síce nie je taký kvalitný, ako z hlavného fotoaparátu, no určite nie je na zahodenie. Funguje veľmi slušne, tvár zostane ostrá a pozadie je jemne rozmazané.

Video: Variabilita je základ

Vďaka výkonnému procesoru a kompatibilnému objektívu je možné natáčať až 4K video pri 60 snímkoch za sekundu. K dispozícii je aj FHD rozlíšenie, tiež maximálne so 60 fps. V oboch rozlíšeniach je možné natáčať aj pri snímkovacej frekvencii 30 fps. Ponuka objektívov je nasledovná:

  • 4K@60fps – hlavný + teleobjektív
  • 4K@30fps – hlavný + ultra-širokouhlý objektív
  • 1080p@60fps – hlavný + teleobjektív
  • 1080p@30fps – hlavný + ultra-širokouhlý objektív

Kvalita videa rozhodne patrí medzi to lepšie. Moje najobľúbenejšie nastavenie je FHD rozlíšenie pri 60 snímkoch za sekundu. Videá nezaberajú toľko miesta ako pri 4K. Pokiaľ potrebujete čo najviac detailov, odporúčam zvoliť práve 4K rozlíšenie. Stabilizácia obrazu funguje najlepšie v režime FHD pri 30 fps.

Možný je aj záznam spomaleného videa, avšak nie s 960 snímkami za sekundu. Maximom je 480 fps, a to pri HD rozlíšení. Výhodou je, že takéto video môžete nahrávať podstatne dlhšie ako 1 sekundu, ktorú zvládne konkurencia pri 960 fps. Pokiaľ by vám bolo HD rozlíšenie málo, vo FullHD rozlíšení môžete natáčať s 240 snímkami za sekundu.

Batéria: Slušná výdrž a extrémne rýchle nabíjanie

Výrobca do modelu OnePlus 7T umiestnil batériu s kapacitou 3800 mAh. Na dnešné pomery už táto kapacita nijako nevyniká, no stále ide o nadštandard. Samotná výdrž do veľkej miery samozrejme závisí od používania smartfónu.

OnePlus 7T bateria statistiky

Najväčším žrútom energie je samozrejme displej. Ak máte nastavenú jeho frekvenciu na 90 Hz, percentá batérie klesajú rýchlejšie. Rozdiel oproti 60 Hz je naozaj viditeľný. No ani v 90 Hz režime nie je výdrž batérie zlá. Deň bežného používania zvládnete určite. Zo skúseností môžem povedať, že prepnutie obnovovacej frekvencie displeja na 60 Hz zabezpečí minimálne o 20 % lepšiu výdrž na jedno nabitie.

Vlastne ani tých 90 Hz nie je kontinuálnych. Smartfón sám rozhoduje o tom, kedy sa vyššia frekvencia hodí a kedy nie. Ak sa napríklad pozeráte na statický obraz, displej funguje v režime 60 Hz. Ak skrolujete v nastaveniach alebo prechádzate systémom, displej sa automaticky prepne na 90 Hz.

Z výdrže ako takej nie som ani nadšený, no ani sklamaný. Ide o klasický jednodenný smartfón. Ak sa posnažíte a frekvenciu displeja nastavíte na 60 Hz, môžete sa dostať aj na dva dni bežného používania bez nutnosti nabíjať. Deň ale určite zvládnete aj s displejom v režime 90 Hz.

OnePlus 7T USB konektor

OnePlus už tradične pribalil pekelne rýchle nabíjanie. A to doslova. Na rýchle nabíjanie smartfónov od OnePlus sme si už akosi zvykli. Novinka len pokračuje v nastolenom trende. V balení sa nachádza nabíjačka, ktorá dodáva výkon 30 W a samozrejme aj príslušný kábel, opäť v oranžovej farbe. Technológiu rýchleho nabíjania spoločnosť nazýva Warp Charge. Informácia o Warp Charge sa dokonca efektne zobrazí aj počas nabíjania. Vy tak viete, že nabíjate veľmi rýchlo.

Test rýchlosti nabíjania:

  • 15 min: 36 %
  • 30 min: 71 %
  • 45 min: 94 %
  • 55 min: 100 %

Najvyššie očakávania potvrdil aj test, počas ktorého sa smartfón nabil z 0 na 100 % len za 55 minút. Ďalšou výbornou vecou je, že zariadenie sa podobne rýchlo nabíja aj v prípade, keď s ním pracujete. A dokonca sa ani neprehrieva. Je to z dôvodu, že všetky procesy, ktoré sú nutné na to, aby do batérie išiel ten správny prúd, prebiehajú priamo v nabíjacom adaptéri. Ten sa počas nabíjania dokáže celkom slušne zohriať. Ale aby som len nechválil, na bezdrôtové nabíjanie si musíte nechať zájsť chuť.

Záverečné hodnotenie

OnePlus 7T sa na nič nehrá. Za niečo cez 500 eur dostanete zariadenie s maximálnym výkonom a TOP nadstavbou, ktorá je veľmi dobre odladená. Medzi jeho prednosti patrí krásny displej s obnovovacou frekvenciou 90 Hz a spoľahnúť sa môžete aj na stereo reproduktory či výborný skener odtlačkov prstov. Zamrzí nemožnosť rozšírenia 128 GB vnútorného úložiska, stále chýbajúca vodoodolnosť a fotoaparát, ktorý na tých najlepších stráca.

OnePlus 7T fotoaparat

Kúpiť či nekúpiť?

Za 500 eur už dnes vieme zohnať kvalitné zariadenia vyššej strednej triedy, ktoré sú modelu OnePlus 7T silnou konkurenciou. Výkonovo však budú zaostávať a zaostávať budú aj displejom, ktorý určite neponúkne 90 Hz obnovovaciu frekvenciu. kúpu OnePlus 7T určite odporúčam. Dostanete s ním výkon, ktorý bude dostatočný aj o niekoľko rokov. Navyše sa môžete spoľahnúť aj na dlhú podporu zo strany výrobcu a nový operačný systém Android 11 toto zariadenie dostane medzi prvými.

Konkurencia

Honor 20 Pro

Hlavnou výhodou populárneho Honoru je fotoaparát, ktorý kvalitou OnePlus 7T predčí. Spoľahnúť sa tiež môžete na trochu lepšiu výdrž a displej je kvalitnejší. Výkonovo jednoznačne vyhráva OnePlus a rovnako aj nadstavbou. Tiež môžeme počítať, že na tom bude lepšie aj s aktualizáciami. Cena Honoru 20 Pro je o niekoľko desiatok eur nižšia, kúpite ho približne za 450 – 470 eur, v akcii o trochu lacnejšie.

Honor 20 Pro

Samsung Galaxy S10 Lite

Horúca novinka, ktorá má čím zaujať. Ponúka Tiež veľmi pekný displej, avšak len s frekvenciou 60 Hz. Tiež sa nedokáže bezdrôtovo nabíjať, avšak ponúka lepšiu výdrž a kvalitnejšie fotoaparáty. Zaostáva len jedným reproduktorom a trochu slabším procesorom. Nadstavba je veľmi vydarená, no nie tak rýchla. Tiež môžeme očakávať, že tento model nebude aktualizovaný tak často ako OnePlus 7T. Jeho cena je približne 650 eur.

Samsung Galaxy S10 Lit menu

Xiaomi Mi Note 10

Zariadenie, ktoré láka najmä na fotoaparát s rozlíšením 108 megapixelov. V tomto je jeho hlavná výhoda. Ďalej ponúka extrémne silnú batériu s kapacitou až 5260 mAh, výdrž je oproti OnePlus 7T podstatne dlhšia. Najväčším nedostatkom bude procesor strednej triedy a OnePlus tiež vedie rýchlejšou nadstavbou a 90 Hz displejom. Xiaomi Mi Note 10 kúpite približne za 550 eur, čo je cena podobná OnePlus 7T.

Xiaomi Mi Note 10 v ruke

8.3

OnePlus 7T

OnePlus 7T je smartfónom, ktorý ponúkne veľa muziky za slušnú cenu. Ako pri každom OnePlus smartfóne, aj tu treba pochváliť maximálny výkon, ktorý zabezpečí procesor Qualcomm Snapdragon 855+. Skvelá je aj používateľská nadstavba, ktorá je príkladne odladená a pripomína čistý Android. Poteší kvalitný displej s obnovovacou frekvenciou až 90 Hz a tiež extrémne rýchly a spoľahlivý skener odtlačkov prstov. Na druhú stranu, zamrzí stále absentujúca vodoodolnosť. Always On displej mohol byť aktívny neustále a potešil by som sa aj viacerým pamäťovým variantom, keďže 128 GB bez možnosti rozšírenia môže byť pre niekoho málo. Vhod by prišlo aj bezdrôtové nabíjanie či 3,5 mm audio jack.

zobraziť celú recenziu
80 %
Konštrukcia a dizajn
90 %
Displej
90 %
Výkon
80 %
Výdrž batérie
80 %
Cena
80 %
Fotoaparát

  • Pekný displej s frekvenciou 90 Hz
  • Rýchly a spoľahlivý skener odtlačkov prstov
  • Výkon
  • Nadstavba
  • Rýchle nabíjanie
  • Stereo reproduktory

  • Chýba vodoodolnosť
  • Always On displej nevie svietiť neustále
  • Fotoaparát na najlepších stráca
  • 128 GB úložisko bez možnosti rozšírenia
  • Chýba bezdrôtové nabíjanie
29.2.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+