MojAndroid

Samsung sa za posledný rok činil a na trh priniesol množstvo zaujímavých zariadení. Po predstavení najnovších modelov z radu Galaxy S sú na rade nové smartfóny z radov Galaxy A a Galaxy M.

Rovnako, ako v prípade iných výrobcov, môžeme v tohtoročným smartfónoch od Samsungu očakávať zaujímavé dizajnové zmeny, ktoré by mohli prísť hneď s novým smartfónom z radu Galaxy A.

Samsung môže predstaviť smartfón s otočným fotoaparátom z modelového radu Galaxy A

V polovici roku 2019, uviedla spoločnosť Samsung na trh svoj prvý smartfón s otočným fotoaparátom. Konkrétnejšie išlo o model Galaxy A80, ktorý disponoval pozdĺžnym modulom fotoaparátu v tvare valca, ktorý po vysunutí mechanizmu slúžil ako selfie fotoaparát. Podobným systémom už v minulosti disponoval smartfón Asus ZenFone 6 a taktiež aj model ZenFone 7.

Samsung Galaxy A80

Samsung sa však pravdepodobne rozhodol v tomto trende pokračovať a vylepšiť ho. Podľa informácií na portáli nl.letsgodigital.org, požiadala spoločnosť v polovici minulého roku o patent otočného fotoaparátu a jeho mechanizmu.

Samsung otocny fotoaparat

Modul fotoaparátu je ako v prípade predošlého modelu valcový. Umiestnený je však zvislo a disponuje tromi objektívmi. Po spustení fotoaparátu v selfie režime sa fotoaparát vysunie a otočí. V tomto režime je však dostupný len jeden fotoaparát. Zvyšné dva sú pravdepodobne skryté za displejom a automaticky deaktivované.

Samsung otocny fotoaparat 2

Posúvanie a rotáciu modulu fotoaparátu má na starosti motorček, ktorý sa s celým mechanizmom pohybuje po akejsi závitovej tyči. Podľa informácií na portáli nl.letsgodigital.org, je v mechanizme taktiež uložená doska s plošnými spojmi, ktorá sa po vysunutí modulu taktiež pohybuje.

Ako by mohol takýto smartfón vyzerať v realite si môžete pozrieť vo vizualizáciách od Concept Creator nižšie. Aj na nich je jasne vidieť, že v prípade selfie režimu je vidieť iba jeden fotoaparát. Mechanizmus na fotografiách vyššie ale vyzerá, že by bol schopný vysunúť aj druhý fotoaparát. Ak by to však nebolo možné, má to určite svoje konštrukčné opodstatnenie.

Predstavenie tohto smartfónu žiaľ spoločnosť Samsung nijak nepotvrdila. Preto je otázne, kedy a či vôbec bude tento smartfón na trh uvedený. Ak by sa tak stalo, mohlo by ísť o model Samsung Galaxy A82.

Náš tip
Android 12: Čo všetko prinesie nový operačný systém?

3.2.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+