MojAndroid

Japonská spoločnosť Sony nie je u nás známa len špičkovými Android smartfónmi, ale aj kvalitnými smart televízormi. Ponuku v Európe teraz rozširuje o sériu 4K televízorov Sony XH90 a dokonca o LED televízory Sony ZH8 s 8K rozlíšením.

Sony XH90

Sony XH90 je vybavený prémiovú technológiou lokálneho stmievania obrazu a zosilňovania podsvietenia Full-Array Local Dimming and Boosting. Táto technológia dynamicky mení intenzitu jasu jednotlivých časti obrazovky podľa zobrazovaného obsahu. Zvýši sa tým kontrast a jas, tmavé miesta na obrazovke budú ešte tmavšie a svetlé ešte svetlejšie. Modely s uhlopriečkou vyššou ako 65 palcov majú navyše zvuk vylepšený technológiou Acoustic Multi-Audio. Jej súčasťou sú dva výškové reproduktory umiestnené na zadnej strane. Technológia X-Balanced Speaker dodá filmom čistý zvuk.

Sony HX90 4K smart televízor

Vďaka 4K rozlíšeniu s obnovovacou frekvenciou 120 fps a rýchlemu vstupu HDMI sú televízory ako stvorené pre nové generácie herných konzol. Pomocou režimu Netflix Calibrated Mode sa obraz pri prehrávaní cez populárnu streamovaciu službu kalibruje do najlepšej podoby, čo umocní zážitok z pozerania filmov a seriálov. Technológia Ambient Optimization upraví jas podľa svetelných podmienok v miestnosti. Zároveň v miestnosti deteguje rôzne predmety ako záclony alebo nábytok a následne vyladí akustiku zvuku.

Smart televízory využívajú systém Android TV s Google Asistentom, obchodom Google Play a integrovaným modulom Chromecast. Môžete ich ovládať cez smart reproduktory v domácnosti s Google Asistentom a aj asistentom Amazon Alexa. Používatelia iOS zariadení na nich môžu zrkadliť obsah pomocou technológie Apple AirPlay 2.

Sony ZH8

Ešte zaujímavejšia je séria televízorov s označením Sony ZH8 s 8K rozlíšením. Používa obrazový procesor X1 Ultimate, ktorý dokáže vylepšiť obrazovú kvalitu filmov v 2K a 4K rozlíšení na hodnotu blížiacu sa 8K vďaka 8K X-Reality PRO. Využíva k tomu 8K databázu a rozlíšenie každého objektu je optimalizované technológiou Object-based Super Resolution, aby televízor reprodukoval reálne textúry.

Sony ZH8 8K smart televízor

Podobne ako séria Sony XH90 má Sony ZH8 technológiu Full-Array Local Dimming and Boosting, ktorá je navyše podporená technológiou 8K X-tended Dynamic Range PRO. Tá zlepšuje dynamický rozsah a ešte viac presvetlí svetlé miesta respektíve dodá hlbšie odtiene čiernej tmavým miestam. Zvuk vylepší technológia Acoustic Multi-Audio, ktorá využíva výškový reproduktor umiestnený v ráme televízora. Aj v tomto prípade je prítomná podpora pre funkciu Ambient Optimization, ktorá optimalizuje zvuk a jas podľa podmienok v miestnosti.

Prehrávaný obraz môže byť v 8K rozlíšení s obnovovacou frekvenciou 60 fps alebo 4K s 120 fps. Tým pádom je aj táto séria televízorov vhodná pre hranie hier na najmodernejších konzolách. Pri sledovaní filmov a seriálov na službe Netflix využijete technológiu Netflix Calibrated Mode. IMAX Enhanced zas poskytne obrazový a zvukový zážitok z najmodernejších kinosál. Použitým systémom je opäť Android TV s Google Asistentom a integrovaným Chromecast. Nechýba podpora pre smart reproduktory s Google Asistentom a Amazon Alexa. Produkty spoločnosti Apple sa s televízormi prepoja pomocou technológie Apple AirPlay 2.

Náš tip
Poznáte robotické kosačky? Pripojíte ich k mobilu a pokosia vám trávnik
8.6.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+