MojAndroid

Google Asistent bude zase o niečo múdrejší. Na prebiehajúcom veľtrhu CES 2020 v Las Vegas predstavila americká spoločnosť novú funkciu svojho virtuálneho asistenta. Dokáže prečítať články, na ktoré sa práve pozeráte. Stačí vysloviť frázu “Okay Google, read it”. Portál GSMArena píše o podpore čítania v 42 jazykoch. Čo je najlepšie, chýbať by nemala ani slovenčina. Aspoň podľa videa, ktoré je priložené nižšie.

Google Asistent samozrejme slovensky stále nevie a dostupnosť slovenčiny je otázna. Stačí však smartfón prepnúť do angličtiny alebo iného podporovaného jazyka a môžete si užívať všetky výhody Google Asistenta. Funkcia čítania článkov však bude dostupná aj v slovenčine.

Dôležitým faktom je, že konkrétny článok musí byť otvorený v niektorej z aplikácií od Google. Napríklad Chrome, Google News a podobne. Zo začiatku tak nebudú podporované aplikácie tretích strán. Google Asistent by mal dokonca vedieť preložiť článok, ktorý bol napísaný v inom jazyku a prečítať ho v tom jazyku, ktorý si vyberiete. Presný dátum dostupnosti novej funkcie zatiaľ nie je známy.

Náš tip
Konverzácie s Google Asistentom nie sú súkromné, počúvajú ich pracovníci spoločnosti
10.1.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+