MojAndroid

Včera predstavil najväčší americký internetový obchod Amazon 4 nové smart reproduktory Echo s hlasovým asistentom Alexa a dnes zverejnil ďalšie príslušenstvo Echo Companion, ktoré rozširuje možnosti inteligentnej domácnosti. Celkovo sa jedná o 5 produktov nesúce názvy Echo Sub, Echo Input, Echo Link, Echo Link Amp a Echo Wall Clock.

Echo Sub

Echo Sub je subwoofer, ktorý sa spáruje s existujúcimi Echo zariadeniami vybavenými hlasovým asistentom. Má 6 palcov a výkon 100 W. Môžete ho spárovať s jedným alebo dvomi Echo/Echo Plus reproduktormi vďaka čomu získate 2.1 audio stereo sústavu. Cena Echo Sub je 130 dolárov.

Echo Input

Echo Input vám po zapojení sprostredkuje hlasového asistenta Alexa pre akýkoľvek audio systém. Jedná sa v podstate o Echo Dot bez reproduktora. K reproduktorom je ho možne pripojiť buď cez klasický AUX kábel alebo Bluetooth. Samozrejmosťou sú zabudované mikrofóny pre snímanie vášho hlasu. Jeho cena je 35 dolárov a jedná sa o podstatne lacnejšiu cestu k hlasovému asistentovi Alexa v prípade, že vlastníte slušnejšiu sústavu reproduktorov.

Echo Link a Link Amp

Produkty Echo Link a Link Amp sú určené pre serióznejšie počúvanie hudby. Po spojení s vaším domácim audio systémov dokáže prehrávať hudbu zo streamovacích služieb. Spojenie je možné cez RCA in/out, optický in/out, koaxiálny in/out, subwoofer out, Ethernet alebo klasický slúchadlový jack.

Základný Echo Link má cenu 200 dolárov. Drahší Echo Link Amp ponúkne za cenu 300 dolárov aj 60 W dvojkanálový zosilňovač.

Echo Wall Clock

Echo Wall Clock sú, ako názov napovedá, nástenné hodiny. Okrem aktuálneho času zobrazujú aj zostávajúci čas, ktorý ste si nastavili vo vašom Echo zariadení. Pomocou 60 LED diód rozmiestnených v kruhu sú hodiny schopné zobrazovať aj budíky alebo pripomenutia. Cena hodín je 30 dolárov.

Echo Sub by mal byť dostupný 11. októbra, uvedenie zvyšných zariadení ešte nebolo oznámené.

Náš tip
Trhu smart reproduktorov vládne Amazon, Google mu dýcha na krk
22.9.2018
Zdroj: GSMarena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+