MojAndroid

Netflix je na trhu už nejaký ten čas. Od svojho vzniku expandoval do mnohých krajín vrátane našej. Dnes tam nájdete kopec filmov a seriálov so slovenskými (v krajnom prípade českými) titulkami, ale aj slovenské filmy. Oplatí sa ale platiť si niektoré z mesačných programov tejto služby? Na to sa vám pokúsim odpovedať v tomto článku.

Prečo som sa rozhodol vyskúšať to?

Televízia umiera. Všimli ste si to aj vy? Schválne, koľko hodín denne strávite pred televízorom a koľko ste si ich trávili pred desiatimi rokmi? Pre mňa osobne je televízia dnes už absolútne nezaujímavá a zbytočná. Keď potrebujem vedieť, čo sa deje vo svete, proste si online prečítam niektorý z denníkov. Chcem si pozrieť hokej? Tiež si ho nájdem online. Chcem si pozrieť film? Tak si zapnem Netflix.

oplatí sa netflix

Televízia na internet pomaly ale isto stráca a Netflix (spolu s konkurenciou) k tomu určite prispieva. Ponúka širší záber filmov a seriálov (ktoré si, narozdiel od televízie) môžete zapnúť kedykoľvek. Je dostupný na viacero zariadeniach a prakticky si zaň mesačne zaplatíte približne toľko, čo za satelit alebo káblovku. Aj toto sú dôvody, prečo som sa rozhodol Netflix vyskúšať.

A prečo práve Netflix?

S Netflixom som začínal asi tak, že som si najprv aktivoval prvých 30 dní zadarmo. Bola tu tá možnosť a sám som bol zvedavý, čo mi dokáže ponúknuť “toľkými ospevovaný Netflix”. Zarovno s ním som si na mesiac aktivoval aj HBO Go. Najprv ma obe služby sklamali úzkou ponukou filmov (aj keď stále pribúdajú), takže nakoniec rozhodli seriály, kde vyhral Netflix.

netflix narcos

Aj po uplynutí skúšobnej doby som bol ochotný zaplatiť tých deväť eur. Keď už pre nič iné, aspoň som chcel dopozerať Narcos, ktoré som mal rozpozerané. HBO Go by som si aj predplatil, ale Chernobyl som videl dávno pred tým a Game of Thrones naozaj nemusím. Takto vyhral Netflix.

Prečo si vôbec platiť služby ako Netflix?

Takých dôvodov by tu bolo hneď niekoľko. Prvý je určite ten, že “čo nič nestojí, za nič nestojí”. Keď som pozerával filmy online a zadarmo, vždy som si musel preklikať niekoľko reklám s nevhodným obsahom a bál som sa vôbec zastaviť film, lebo by sa lavína reklám pustila odznova. Takto si napríklad rozpozerám film a počítači a pokojne ho môžem dopozerať na mobile.

Ďalší dôvod je ten, že služby Netflix a HBO Go zvyknú predplatiteľom ponúkať svoje “Origins”, čo sú seriály a filmy z ich vlastnej tvorby. A práve tie (napríklad taký Chernobyl a Narcos) dosahujú úspechy a v svetových rebríčkoch tie najlepšie miesta. Čisto subjektívne môžem potvrdiť, že práve dva vyššie spomenuté sú najlepšie seriály, aké som kedy videl.

netflix narcos

Posledný väčší dôvod je určite to, čo sa stalo len nedávno. Zrušená bola väčšina online stránok, kde ste mohli pozerať filmy len za cenu pár reklám. Takto naozaj zostávajú ako jediná možnosť poctivé platené služby.

Mali by ste si platiť Netflix aj vy a aká je konkurencia?

Tu veľmi záleží na tom, ako veľmi vážne to myslíte s filmami a seriálmi. Ak sa dostanete raz za mesiac ku nejakému filmu, ktorý si chcete pozrieť už dva roky, tak si určite Netflix neplaťte. Ani žiadnu inú podobnú službu. Boli by to zbytočne vyhodené peniaze a radšej sa dohodnite so susedom, že si niekedy pozriete film u neho.

Ak ale na druhej strane patríte medzi tých ľudí, ktorí sa po príchode domov zakuklia do deky, naraz prepozerajú 4 epizódy seriálu a rozpozerajú dva filmy, potom Netflix určite odporúčam. Oproti HBO Go je síce drahší, ale má oveľa širší výber seriálov a filmov, navyše aj viac slovenských a českých titulkov. Ostatná konkurencia ako Apple TV alebo Disney+ sa na Netflix zatiaľ neťahajú.

netflix predplatne

Na záver ešte jedno odporúčanie. Podľa mňa sa najviac oplatí predplatné Standard za 8,99 €. Máte zaručené HD rozlíšenie a môžete naraz používať jeden účet na dvoch zariadeniach. To znamená, že sa v rodine môžete na platbu poskladať.

A aký je váš názor na služby ako Netflix? Napíšte nám ho do diskusie a nezabudnite hlasovať v našej ankete.

Oplatí sa podľa vás platiť si Netflix?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Náš tip
Prečo si platím za Spotify Premium?

23.11.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • Kubo S

  a ak ste šikovní, tak máte Netflix v skúšobnej dobe dlhodobo..

  • kk

   ako na to? poradíííš pls?

   • Kubo S

    vytvorim účet použitím náhodného mailu a virtuálnu platobnú kartu, ktorú potom zmažem

    • II

     Virtualnu kartu cez co? Revolut napriklad? Alebo nieco ine?

     • Kubo S

      napriklad aj Revolut

   • kk

    Bol tu navod ako mat stale trial ale demokrati mojandroid to v mene demokracie vymazali s scenzurovali. Ze sa nehanbite

  • JankoHrasko

   a stoji to za tie starosti kazy mesiac? ved mesacne das viac penazi na alkohol ako by si dal za netflix.

   • Kubo S

    stojí mi to za to, alkohol nepijem

  • Michal Hudacin

   prepac ale ak nemas 9 eur nato co rad pozeras tak asi nie je sa velmi o com bavit :) a nie, 9 eur ta nespasi ani nevytrhne z biedy

 • Miroslav Gandžala

  Mám veľmi dávno Netflix a teraz aj HBO GO. Netflix hlavne kvôli filmom a seriálom v angličtine.

 • stanleyjr

  HD v dnešnej dobe je nedostatočné keď má väčšina ľudí už 4K telky, Netflix vysiela aj 4K o pár EUR viac ako HD.

 • Robert Koren

  Netflix ma naozaj perfektný dinamicky obraz a zároveň nízky dátový tok….. České blbosti to troska zabili a hľadanie a ponúka filmov pre osobu je veľmi nešťastná, inak ale stojí to za to.

+