MojAndroid

Rovnako ako ostatný hardvér od Googlu, aj nový Chromecast bol akýmsi “otvoreným” tajomstvom až do jeho predstavenia. Ešte predtým sme vedeli o takmer všetkých novinkách, ktoré ponúkne. Úplné detaily však jasné neboli, a tak boli fanúšikovia Chromecastu netrpezliví a nadšení z predstavenia novej generácie. Samotné predstavenie však také zaujímavé nebolo, pretože zmien je naozaj úplné minimum.

Veľa zmien sa neudialo

Aj napriek tomu, že sme na túto novinku čakali asi 3 roky, veľa hardvérových zmien sa neudialo, čakali sme viac. Zariadenie stále neobsahuje bluetooth konektivitu. Používatelia sa môžu tešiť na FullHD rozlíšenie pri 60 snímkoch za sekundu. Starší model taktiež zvládal FullHD rozlíšenie, no len pri 30 fps. Dôvod byť nadšený nie je,  pretože konkurencia ako napríklad Amazon Fire TV Stick 4K alebo Roku Premiere zvláda už aj 4K rozlíšenie pri takmer rovnakej cene.

Nový Chromecast dokáže spolupracovať aj s reproduktormi, ktoré sú spojené s Google smart zariadeniami od Googlu, no táto funkcia bude povolená neskôr, pravdepodobne ešte v tomto roku. Podporuje tiež nové “živé albumy” pre Google fotky na televízore. Nový Chromecast 2018 prichádza v bielej (krieda) a čiernej (drevené uhlie) farbe, pričom logo Googlu je naozaj minimalistické a nenarúša celistvý dizajn. Zariadenie je už k dispozícii na objednávku v Google obchode v 12 krajinách, ďalšie krajiny sa pridajú začiatkom roka 2019.

Náš tip
Chromecast prinesie kvalitnejšiu formu prehrávania videa zdieľaného zo smartfónu či tabletu

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+