MojAndroid

Spoločnosť Sony nás postupne dávkuje novými informáciami ohľadom ich next-gen konzoly. Najhlavnejšími z nich sú, že konzola bude niesť názov PlayStation 5 a budeme si na ňu musieť počkať až do konca roku 2020.

Ovládač vyzerajúci ako pre PS4, ale s novými funkciami

Novinky sa týkajú najmä nového ovládača a jeho tzv. haptic feedbacku. Poznáte typické rachotivé vibrovanie ovládača, ktorý ponúka PlayStation ovládač už celé desaťročia? To je presne ono, ale model ovládača PS5 ponúkne širšiu škálu vibrovaní a “rachotení”. Spoločnosť zájde tak ďaleko, že pomocou týchto efektov bude hráč vedieť rozlíšiť aj také jemné detaily, či jeho postava kráča cez trávnaté polia alebo sa plazí blatom. Uvidíme, ako to bude fungovať.

Ďalšou významnou aktualizáciou si prejdú L2 a R2 tlačidlá, ktoré môžu byť naprogramované napríklad na reprezentáciu napätia a sily v hre. Prototyp nového ovládača vyzerá ako DualShock 4 pre PlayStation 4 a pravdepodobne bude nabíjateľný cez USB-C.

Fyzické hry ešte nezaniknú

Potvrdený je obzvlášť rýchly SSD disk, ale aj iný spôsob inštalácie hier. To znamená, že buď si môžu hráči stiahnuť iba multiplayerovú časť hry alebo naopak stiahnuť iba časť singleplayerového zážitku. Na PS5 však budú stále existovať fyzické hry, ktoré sa objavia na optických diskoch s kapacitou 100 GB, ktoré spustí jednotka fungujúca ako Blu-ray 4K prehrávač.

9.10.2019
Zdroj: engadget.com,

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+