MojAndroid

Nekončiace diskusie o tom či je lepší iOS alebo Android sú všade. Nájdu sa zástancovia jednej či druhej platformy, ktorí tvrdia, že ich systém je jednoducho najlepší, vyladenejší, má lepšie možnosti rozšírenia či kvalitnejšie a lacnejšie aplikácie. Pravdou však je, že tieto hádky sú úplne zbytočné, pretože sto ľudí sto chutí. Každému skrátka vyhovuje niečo iné. Nič to nemení na fakte, že ako iOS tak aj Android sú naozaj kvalitné mobilné operačné systémy.

Prieskumu sa zúčastnilo 2500 používateľov

Magazín PC Mag urobil zaujímavý prieskum, v ktorom sa pýtal, prečo používatelia vymenili svoje zariadenia s iOS na Android a naopak. Prieskumu sa  zúčastnilo približne 2500 používateľov a trval 3 dni. 18 percent z nich prešlo z Androidu na iOS, 11 percent zase z iOS na Android.

Najdôležitejším faktorom je používateľský zážitok

Najväčším dôvodom na zmenu platformy je lepší používateľský zážitok. Až 47 percent majiteľov zariadení s Androidom prešlo na iOS hlavne z tohto dôvodu, kým opačne to bolo v prípade 30 percent používateľov. Dôležitým faktorom a dôvodom na zmenu operačného systému sú funkcie smartfónov. Tu je to však vyrovnané, kvôli tomuto dôvodu sa rozhodla zmeniť systém približne štvrtina používateľov iOS aj Android.

Dôležitá je samozrejme aj cena

Samozrejme, jedným z najdôležitejších faktorov pri kúpe nového telefónu je aj cena. Je všeobecne známe, že iPhony lacné nie sú. Rovnako sa však nájdu aj smartfóny s Androidom, ktoré im cenovo dokážu bez problémov konkurovať. Lenže Android neponúka len vlajkové lode, ale aj lacnejšie zariadenia. Práve toto bolo dôvodom prechodu. Až 29 percent používateľov iOS prešlo na Android práve kvôli lepším cenám.

Medzi ďalšie dôvody zmeny operačného systému patrí množstvo a kvalita ponúkaných aplikácií, lepší zákaznícky servis či rýchlejšie aktualizácie. V tých Apple zatiaľ nemá konkurenciu, aj staršie zariadenia dostávajú najnovší operačný systém zároveň s tými najnovšími. Ako ste na tom vy? Používate Android alebo iOS?

Aký operačný systém používate?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Náš tip
DUEL: Je lepší Huawei P20 Pro alebo Apple iPhone X | VIDEO
Náš tip
Test rýchlosti nabíjania: Samsung Galaxy S9 vs iPhone X vs Huawei P20 | VIDEO
24.8.2018
Zdroj: gsmarena.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+