MojAndroid

Už je tomu niekoľko týždňov, čo bol oficiálne predstavený jeden z najlepších Android smartfónov súčasnosti. Reč je, samozrejme, o telefóne Huawei P20 Pro. Po tom, ako sme tento top-end podrobili nášmu dôkladnému testovaniu, sme sa ho rozhodli zrovnať s konkurenčným zariadením, na ktoré sa v mnohých smeroch podobá.

Týmto zariadením je výročný smartfón spoločnosti Apple, ktorý nesie označenie iPhone X. Ten bol oficiálne predstavený v septembri minulého roka, pričom ihneď vyvolal vlnu kontroverzie. Tá bola zapríčinená ešte vtedy netradičným výrezom v displeji. Netrvalo však dlho a tento kontroverzný prvok si našiel cestu do ďalších a ďalších smartfónov. Jedným z nich je aj Huawei P20 Pro, ktorý sa najvybavenejším jablčným telefónom inšpiroval aj na iných frontoch. Po vzore svojho najväčšieho konkurenta tak vlajková loď spoločnosti Huawei ponúka prvotriednu kovovo-sklenenú konštrukciu.

Novinka od čínskeho giganta tiež disponuje technológiou skenovania tváre, ktorá síce nie je až tak bezpečná ako Face ID v iPhone X, no je o poznanie rýchlejšia. Okrem množstva podobností však tieto dve zariadenia ponúkajú aj ohromné množstvo rozdielov. Tie sa týkajú najmä operačného systému a hlavných fotoaparátov. Ak vás zaujíma, ktorý z týchto telefónov ťahá za kratší a ktorý zasa za dlhší koniec, určite si prezrite vyššie uvedené video. To vám totiž môže pomôcť s výberom vášho nadchádzajúceho smartfónu.

27.5.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • Tom

  Fajn porovnanie, mimochodom, keďže nedávno bol uvedený OnePlus 6, dočkáme sa čoskoro recenzie na tento smartphone?

  • Slavo Dzuricko

   Pracujeme na tom, aby sme mali OnePlus 6 čo najskôr v redakcii :)

  • Zapp Brannigan

   Máš málo tých recenzií všade na nete?

 • montogrin

  Ahojte, nie zlé video ale skôr by som uvítal formu diskusie kde obaja protagonisti vyjadria individuálne svoje postrehy, bolo by to zaujímavejšie aj preto že by bol aj ženský aj mužský názor. Viem že je to dosť ťažké ale obaja by sa mohli do budúcna trocha viac uvolniť a prípadne aj usmiať :-).

 • stanley

  Ten slávny Paťo z fontechu z videoblogov? Ty čo robíš v mojandrdoide? Čo vari si už zdrhol z fontechu? 😊

+