MojAndroid

Už je tomu niekoľko týždňov, čo bol oficiálne predstavený jeden z najlepších Android smartfónov súčasnosti. Reč je, samozrejme, o telefóne Huawei P20 Pro. Po tom, ako sme tento top-end podrobili nášmu dôkladnému testovaniu, sme sa ho rozhodli zrovnať s konkurenčným zariadením, na ktoré sa v mnohých smeroch podobá.

Týmto zariadením je výročný smartfón spoločnosti Apple, ktorý nesie označenie iPhone X. Ten bol oficiálne predstavený v septembri minulého roka, pričom ihneď vyvolal vlnu kontroverzie. Tá bola zapríčinená ešte vtedy netradičným výrezom v displeji. Netrvalo však dlho a tento kontroverzný prvok si našiel cestu do ďalších a ďalších smartfónov. Jedným z nich je aj Huawei P20 Pro, ktorý sa najvybavenejším jablčným telefónom inšpiroval aj na iných frontoch. Po vzore svojho najväčšieho konkurenta tak vlajková loď spoločnosti Huawei ponúka prvotriednu kovovo-sklenenú konštrukciu.

Novinka od čínskeho giganta tiež disponuje technológiou skenovania tváre, ktorá síce nie je až tak bezpečná ako Face ID v iPhone X, no je o poznanie rýchlejšia. Okrem množstva podobností však tieto dve zariadenia ponúkajú aj ohromné množstvo rozdielov. Tie sa týkajú najmä operačného systému a hlavných fotoaparátov. Ak vás zaujíma, ktorý z týchto telefónov ťahá za kratší a ktorý zasa za dlhší koniec, určite si prezrite vyššie uvedené video. To vám totiž môže pomôcť s výberom vášho nadchádzajúceho smartfónu.

27.5.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+