MojAndroid

Druhý ročník ankety Smart Banka 2016 vznikol za účelom ohodnotiť slovenské banky a zistiť, ktorá z nich má najlepšiu mobilnú aplikáciu. Hlasujúci pritom nehlasovali len za najlepšiu bankovú aplikáciu na Slovensku, ale aj za funkcie a vlastnosti aplikácií, ktoré sa im páčili alebo nepáčili. Hlasovanie prebiehalo od 15. januára do 28. februára 2017.

Smart banka 2016 obrazok

Tento rok sme sa snažili tému mobilného bankovníctva priblížiť detailnejšie aj našim čitateľom. Na webe SmartBanka.sk sme priniesli detailné porovnanie bankových aplikácií a sekciu s opisom jednotlivých titulov bánk pôsobiacich na Slovensku. Okrem toho sme vám predstavili detailne aplikácie Tatra banka, UniCredit SmartBanking, mBank, OTP Banka, Prima banka VÚB Mobil Banking.

Smart banka 2016 obrazok 2

Spolu s partnerom ankety – spoločnosťou ESET – sme upozornili aj na bezpečnostné nedostatky bankových aplikácií a možné riziká pri ich používaní. Okrem toho sme urobili aj prieskum medzi slovenskými bankami, ktorý prezradil vzťah Slovákov k používaniu internet bankingu a mobilných aplikácií.

Rekordný počet hlasujúcich

Počet hlasujúcich v ankete Smart Banka 2016 dosiahol tento rok rekordné číslo. Do hlasovania o najlepšie bankové aplikácie na Slovensku sa zapojilo až 11 715 hlasujúcich, ktorí rozhodli o víťaznej bankovej aplikácii a v hlasovaní vyjadrili aj svoj názor na mobilné bankovníctvo na Slovensku. Medziročne sme tak zaznamenali nárast v počte hlasov na úrovni 30%.

30-percent

Každý z hlasujúcich sa správnym vyplnením hlasovacieho formulára dostal do žrebovania o smartfón Huawei Mate 9, licenciu ESET Family Security Pack a 3 licencie ESET Mobile Security.

Smart Banka roku 2016

Po spočítaní platných hlasov z verejného hlasovania sme vyhodnotili anketu Smart Banka a udelili ocenenie Smart Banka 2016. Ocenené boli nasledujúce aplikácie:

 1. miesto: Tatra banka
 2. miesto: ČSOB
 3. miesto: VÚB

Do prvej päťky bánk sa dostal aj mBank a Slovenská Sporiteľňa (zoradené abecedne). Zvyšné bankové aplikácie obsadili 6. až 11. miesto.

Z údajov, ktoré hlasujúci vypĺňali v hlasovacom formulári, sme zistili niekoľko naozaj zaujímavých informácií. Z 11 715 hlasujúcich využíva najviac z nich služby Tatra banky, ktorá je ich primárnou bankou. Druhou najpoužívanejšou bankou medzi hlasujúcimi je Slovenská sporiteľňa. Ďalšie zaujímavé informácie nájdete v infografike.

Smart-banka-2016-infografika-nova

Víťazi vecných cien

Hlasujúci, ktorí správne vyplnili hlasovací formulár, boli zapojení do žrebovania o vecné ceny. Tie do ankety Smart Banka 2016 venovali naši partneri – spoločnosti Huawei ESET. Pri žrebovaní sa šťastie usmialo na týchto hlasujúcich:

 • Výhercom smartfónu Huawei Mate 9 sa stal Pavol Sedláček
 • Výhercom licencie ESET Family Security Pack sa stal Pavol Seman.
 • Výhercom 3 licencií ESET Mobile Security sa stali:
  • Martin Dojčiar,
  • Ladislav Vankó,
  • Marián Prč.

Jednotlivých výhercov budeme v najbližších dňoch kontaktovať na e-mailovú adresu, ktorú zadali v hlasovacom formulári.

ems-970x90

Využite teraz zľavu 50% na antivírus pre mobily ESET Mobile Security

Antivírusový program by mal byť povinnou výbavou aj vo Vašom smartfóne či tablete. Ak používate Android OS, stiahnite si bezplatný antivírus od ESET. Navyše, do 5.3.2017 môžete ako nový klient využiť 50% zľavu na prémiové funkcionality ESET Mobile Security.

epc-970x90

Bezpečný digitálny svet pre Vaše deti s ESET Parental Control, teraz so zľavou 50%

Aj v digitálnom svete sú deti zraniteľné. Pomôžte im spoznávať ho bezpečnejšie. Vďaka riešeniu od ESET viete deťom zamedziť nevhodný online obsah, regulovať čas na hranie hier, v prípade potreby viete jednoducho lokalizovať dieťa a ďalšie užitočné funkcionality pre každého starostlivého rodiča. Navyše, do 5.3.2017 môžete ako nový klient využiť 50% zľavu na prémiové funkcionality ESET Parental Control.

Partneri ankety Smart Banka 2016

smart-banka-partneri

1.3.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+