MojAndroid

UniCredit Bank ponúka svoju mobilnú aplikáciu pre všetky 3 najväčšie mobilné platformy – Android, iOS aj Windows Phone. Okrem toho, že v ich mobilnej aplikácii nájdete všetky základné úkony, ktoré ponúka zákazníkom aj internet banking UniCredit-u, má aplikácia aj jednu špeciálnu funkciu, ktorú ponúka len máloktorý konkurent – potvrdenie platby odtlačkom prsta.

Kde sa dá využiť potvrdenie odtlačkom prsta?

UniCredit Bank už v máji minulého roka ako prvá banka na českom trhu priniesla využitie technológie odtlačku prsta v smartfónoch do svojho mobilného bankovníctva. Vďaka odtlačku prsta sa môžu klienti prihlasovať nielen do Smart Bankingu, ale aj do Online Banking kľúča. Po novom ho môžu klienti využívať ešte efektívnejšie – na rýchle a bezpečné podpisovanie platieb.

V každom vzťahu je najdôležitejšie vedieť počúvať. V UniCredit Bank sme vypočuli priania našich klientov. Výsledkom je unikátna novinka, ktorá im umožní potvrdzovať platby do výšky 200 eur v mobilnom Smart Bankingu len odtlačkom prsta,“ hovorí Carmelo Minardi, riaditeľ Multi-Channel Banking,  UniCredit Bank. Transakcie nad 200 eur budú klienti štandardne podpisovať PINom ako doteraz.”

Aplikácia Smart Banking SK od UniCredit Bank ponúka viaceré technologické vychytávky. Okrem zjednodušenia aktivácie aplikácie prostredníctvom SMS, funkcie zdieľania detailov účtu alebo automatického nastavenia dátumu platby priniesla aplikácia Smart Banking  v poslednej aktualizácii aj zvýšenie bezpečnosti.

 „Platba odtlačkom prsta prináša klientom ďalšie pohodlie a rýchlosť pri vybavovaní ich transakcií z mobilného telefónu. Odoslať peniaze odtlačkom je rovnako pohodlné, ako na pokladni vytiahnuť bezkontaktnú kartu a zaplatiť nákup pípnutím,“ dopĺňa Radek Jirka, manažér priameho bankovníctva UniCredit Bank.

Smart Banking na zabezpečenie ochrany osobných údajov využíva technológiu odtlačkov prstov, ktorú má používateľ uloženú vo svojom smartfóne. Odtlačky sa neukladajú ani neposielajú na server banky. Využiť ju môžu po najbližšej aktualizácii aplikácie používatelia Smart Bankingu UniCredit Bank so smartfónmi, ktoré funkcionalitu odtlačkov prsta podporujú.

Ďalšie funkcie aplikácie

Okrem možnosti prihlásenia sa a potvrdenia platby odtlačkom prsta ponúka aplikácia Smart Banking SK od UniCredit Bank napríklad aj jedinečný dizajn prostredia, ktorého základné ovládacie prvky ukrýva kontextové menu v spodnej časti obrazovky. Veľký dôraz je pri ovládaní kladený aj na gestá a pohyby prstu po displeji, pričom je zachovaná intuitívnosť ovládania. Veľkou výhodou je aj možnosť generovania kľúča pre prihlásenie do Internet Bankingu, či funkcie ako správa platobných kariet a prehľad o najbližších bankomatoch a pobočkách. Aplikácia Smart Banking SK od UniCredit Bank ponúka aj DEMO účet, a tak si ju môže vyskúšať každý z vás.

smart-banka-2016-unicredit-1  smart-banka-2016-unicredit-2

Verzia: 3.0.60.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.0.60.1
Aktuálna cena: Zdarma

Smart Banka 2016: Hlasujte za najlepšiu bankovú aplikáciu

Páči sa vám aplikácia Smart Banking SK a jej funkcie? Tak za ňu zahlasujte v ankete SmartBanka.sk a zapojte sa tak do žrebovania o úplne nový smartfón Huawei Mate 9! Stačí, aby ste nám venovali 5 minút vášho času a odpovedali na niekoľko jednoduchých otázok. Okrem smartfónu Huawei Mate 9 je hlasujúci automaticky zapojený aj do žrebovania o ďalšie hodnotné ceny – menovite licenciu ESET Family Security Pack a 3 licencie ESET Mobile Security.

Citácie: TS

25.1.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+