MojAndroid

VÚB predstavila pred niekoľkými dňami novú verziu aplikácie VÚB Mobil Banking. Tá prináša nový dizajn, je modernejšia, prehľadnejšia a  jednoduchšia na ovládanie. Pribudlo tiež niekoľko vylepšení, ktoré zjednodušia využívanie služieb a sprístupnia ich väčšiemu okruhu používateľov. Nová generácia mobilného bankovníctva od VÚB bude tiež viac osobnejšia a bude dbať na požiadavky klientov.

Proces aktivácie

Nový dizajn a domáca obrazovka

Čo sa nového dizajnu týka, jeho základom je 2-úrovňové menu, kde nájde klient všetky funkcie aplikácie. V prvej úrovni nájde základné položky, pričom niektoré z nich sa rozvetvujú do 2.úrovne. Jednotlivé možnosti sa zobrazujú podľa toho, aké služby banky zákazník využíva. Veľkou zmenou je aj nová domovská obrazovka, ktorá ponúka zhrnutie použiteľných prostriedkov v prehľadnom grafe. Klient tak má prehľad o prostriedkoch na svojich účtoch, povolených prečerpaniach a kreditných kartách. Aplikácia mu navyše zobrazí aj posledné výdavky.

Homepage

Ešte jednoduchšie a rýchlejšie platby

Nová verzia aplikácie VÚB Mobil Banking prináša niekoľko funkčných vylepšení. Pri platbách to je najmä možnosť Scan & Pay, ktorá umožňuje uľahčenie platby vďaka skeneru QR a čiarových kódov, či IBAN čísla. Celý proces je jednoduchý a vďaka novému dizajnu pre používateľa aj dostatočne intuitívny. Dokáže vám to aj videonávod nižšie.

https://www.youtube.com/watch?v=f4ZQZz8BtDw

Novinkou je aj funkcia Rýchly zostatok, ktorá klientovi zobrazí zostatok na účte ešte predtým, ako sa prihlási do samotnej aplikácie. Treba podotknúť, že ide o voliteľnú možnosť a zostatok sa nemusí zobrazovať ako finančná hodnota, ale ako percentá z vopred definovanej sumy. V tom prípade máte iba vy prehľad o tom, koľko peňazí máte na účte.

https://www.youtube.com/watch?v=9imGgW8KA5c

Praktickou novinkou je aj možnosť posielania si peňazí medzi svojimi účtami, ktorú nájdete pod názvom Na môj účet. Prevod peňazí medzi vašimi účtami je takmer okamžitý a nepotrebujete pracne vypĺňať žiadne IBAN čísla ani iné platobné detaily. Ak chcete, aby vám niekto poslal peniaze na účet, určite využijete aj funkciu zdieľania čísla účtu cez SMS správu. Svoje číslo tak už nemusíte odpisovať alebo pracne kopírovať a do SMS ho viete zdieľať priamo z aplikácie.

Zmenou prešiel aj samotný proces aktivácie aplikácie, ktorý sa dá vykonať cez Internet banking alebo zjednodušenou formou priamo v aplikácii. Tá využíva rovnaké prihlasovacie údaje ako v Internet bankingu doplnené o autorizačný kód zaslaný vo forme SMS správy.

Možnosti, ktoré ponúka nová aplikácia, budeme samozrejme ďalej rozvíjať. Už v najbližšom období prinesieme niekoľko špeciálnych funkcionalít pre zjednodušenie každodenného kontaktu klienta s bankou,“ hovorí Mária Horecká, vedúca oddelenia E-Biznis VÚB.  

Pre koho je určený nový VÚB Mobil Banking?

Nová verzia aplikácie VÚB Mobil Banking je dostupná pre všetkých klientov VÚB, ktorí majú smartfón alebo podporovaný tablet s operačným systémom Android 4.1 a novším, prípadne s iOS 9 a novším. Tí si ju môžu stiahnuť už teraz z online obchodu s aplikáciami v ich zariadení.

Verzia: 3.4.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.4.2
Aktuálna cena: Zdarma

Web #withVÚB

Ak sa vám páčili videonávody, ktoré ste našli v tomto článku, tak môžete prejsť na novú webstránku with.vub.sk, na ktorej nájdete ďalšie praktické informácie a videá podobného charakteru. Klienti na tomto webe nájdu pomoc s aktiváciou, platbami, bezpečnosťou, účtami, pôžičkami, kartami, či sporením. Každá položka obsahuje jednoduchý návod alebo popis funkcie, pričom vybrané položky ponúkajú aj videonávody pre jednoduchšie pochopenie.

Budúcnosť aplikácie

VÚB si uvedomuje, že dnes je potrebné držať krok s dobou a najdôležitejší je dojem samotných klientov. Aj preto sa banka zaviazala, že svoju aplikáciu bude aj naďalej rozvíjať a tento rok prinesie ďalšie praktické novinky. Pôjde napríklad o podporu pre prihlasovanie odtlačkom prsta pre Android zariadenia (zatiaľ dostupná len na iOS), či personalizáciu prostredia, ktorá umožní klientom zmeniť rozloženie jednotlivých prvkov v aplikácií.

Smart Banka 2016: Hlasujte za najlepšiu bankovú aplikáciu

Ste aj vy klientom VÚB a páči sa vám ich nová mobilná aplikácia? Tak hlasujte v ankete SmartBanka.sk a zapojte sa do žrebovania o úplne nový smartfón Huawei Mate 9! Stačí, aby ste nám venovali 5 minút vášho času a odpovedali na niekoľko jednoduchých otázok, ktoré neskôr bankám poslúžia na ďalšie vylepšenia a zmeny vo svojich systémoch. Okrem smartfónu Huawei Mate 9 je hlasujúci automaticky zapojený aj do žrebovania o ďalšie hodnotné ceny – menovite licenciu ESET Family Security Pack a 3 licencie ESET Mobile Security.

Tento článok vznikol v spolupráci s VÚB.

20.2.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+