MojAndroid

Situácia v bankovom sektore sa za posledné roky veľmi zmenila. Klienti bánk si začali vyberať banky podľa online funkcií a mobilných aplikácií, ktoré používajú. Jednou z bánk, ktorá ponúka naozaj prepracovanú mobilnú aplikáciu, je aj Tatra banka. Rovnomenný titul má v obchode Play už viac ako 100 000 inštalácií a vysoké hodnotenia. Tie si Tatra banka vyslúžila najmä za množstvo funkcií, ktoré v mobilnej aplikácii ponúka.

Plnohodnotný mobilný klient

Aplikácia Tatra banka je plnohodnotným mobilným klientom pre (takmer) všetky úkony, ktoré Tatra banka ponúka aj v internet bankingu. Okrem prehľadného dizajnu a jednoduchého ovládania nájdete v aplikácii aj všetky základné funkcie, ktoré v bankovej aplikácii očakávate – správa účtu, prehľad o platbách, správa platobných kariet a podobne. V čom má ale Tatra banka výhodu, sú prídavné funkcie, ktoré konkurenti neponúkajú, prípadne ponúkajú, ale nie v tak komplexnom spracovaní.

Tatra-banka-gadgety 701x350

Opisovať všetky funkcie aplikácie Tatra banky by bolo naozaj zdĺhavé. Ak vás zaujímajú, tak si ich môžete pozrieť v porovnaní bankových aplikácií. My sa zameriame na tie najzaujímavejšie funkcie. Medzi ne patrí napríklad výber mobilomktorý vám umožňuje vyberať peniaze priamo cez mobilnú aplikáciu Tatra banka, bez toho, aby ste po ruke mali svoju platobnú kartu. Kým prídete k bankomatu, tak môžete mať pripravený 6-miestny jednorázový kód na výber hotovosti, ktorý následne trvá doslova len niekoľko sekúnd. Tatra banka svojim zákazníkom ponúka aj aplikáciu MobilePay, vďaka ktorej môžete svoj smartfón využiť aj na bezkontaktné platenie v obchodoch a podnikoch. Na posielanie peňazí zas môžete využiť titul Viamo a za veľmi praktickú považujeme aj aplikáciu Čítačka, ktorá je náhradou za klasickú hardvérovú čítačku.

O tom, koľko ste v danom mesiaci alebo roku už minuli, máte prehľad vďaka funkcii s názvom Spending report. V ňom totižto vidíte objem príjmov a výdavkov, ktoré sú rozdelené aj do kategórií. Vy tak presne viete, koľko ste minuli na bývanie, koľko na elektroniku a koľko na jedlo. Nepotrebujete na to ďalšiu aplikáciu. Na rýchly prehľad o vašom účte slúži funkcia s názvom NFC prehľad. Vďaka nej vidíte stav vášho účtu na displeji vášho smartfónu hneď po tom, ako k nemu priložíte vašu platobnú kartu (zariadenie musí mať NFC). Vhod vám rozhodne príde aj funkcia Prehľad majetkov a záväzkov, vďaka ktorej vidíte, aký objem financií máte k dispozícii a naopak, koľko peňazí ešte musíte splatiť.

tatra_banka_mobile_pay_-14-of-14

Medzi ďalšie praktické funkcie musíme zaradiť aj skener IBAN-u a QR kódov, ktorý vám uľahčí platbu faktúr. Stačí na IBAN číslo namieriť fotoaparát vášho zariadenia a aplikácia ho sama prečíta a zadá do potrebnej kolónky platby. Vďaka sekcii TAM fondy máte prehľad aj o vašich investíciách a fondoch. Aby toho nebolo málo, Tatra banka ponúka aj možnosť platby priamo zo schránky správ, prípadne možnosť nastavenia trvalého platobného príkazu z detailu platby. Vy tak nemusíte nič vypĺňať ručne a báť sa o presnosť zadaných údajov.

Nielen v smartfóne, ale aj v hodinkách

Tatra banka má oproti konkurentom aj ďalšiu výhodu – je prispôsobená pre použitie v kombinácii s inteligentnými hodinkami. Na nich sa vám zobrazujú základné údaje o vašom účte a platbách, ktoré sa však bez samotného zariadenia a aplikácie, ktorá je ochránená jedinečným PIN kódom, nedajú zneužiť. Všetky podstatné informácie tak máte hneď k dispozícii bez toho, aby ste z vrecka museli vyťahovať váš smartfón.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Medzi ďalšie aplikácie, ktoré ponúka Tatra banka, patria tituly MobileSign AllExclusivektoré sú určené pre klientov privátneho bankovníctva Tatra banky.

Smart Banka 2016: hlasujte za najlepšiu bankovú aplikáciu

Páči sa vám aplikácia Tatra banky a jej funkcie? Tak za ňu zahlasujte v ankete SmartBanka.sk a zapojte sa tak do žrebovania o úplne nový smartfón Huawei Mate 9! Stačí, aby ste nám venovali 5 minút vášho času a odpovedali na niekoľko jednoduchých otázok. Okrem smartfónu Huawei Mate 9 je hlasujúci automaticky zapojený aj do žrebovania o ďalšie hodnotné ceny – menovite licenciu ESET Family Security Pack a 3 licencie ESET Mobile Security.

Tento článok vznikol v spolupráci s Tatra bankou. 

23.1.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+