MojAndroid

Bezkontaktné platby či služba VIAMO patria medzi klientmi Tatra banky medzi veľmi obľúbené. Pri platení šetria čas a ich bezpečnosť je na takej úrovni, že sa o svojej financie pri platbe naozaj nemusíte báť. Mobilom si môžete zaplatiť kávu či obed v meste, poslať peniaze kamarátovi alebo si dokonca zobrať bezúčelový úver iba niekoľkými dotykmi s obrazovkou vášho mobilného zariadenia. Mobil vám však po novom nemusí slúžiť len na platenie, ale aj na výber peňazí z bankomatu. Vďačiť za to môžeme Tatra banke a najnovšej verzii ich mobilnej aplikácie Tatra banka, ktorá ponúka službu Výber hotovosti z bankomatu mobilom. Vďaka tejto inovácii je váš mobil jediným zariadením, ktoré potrebujete na väčšinu každodenných bankových operácií.

tatra-banka-vyber-hotovosti-mobilom-2

Pri výbere hotovosti displej smartfónu v podstate nahrádza obrazovku bankomatu. Po otvorení aplikácie Tatra banka a zvolení funkcie Výber z bankomatu si zvolíte sumu, ktorú chcete z bankomatu vybrať, a to v rozmedzí od 10 po 200 EUR, čo je aj denný limit na výber peňazí týmto spôsobom. K vyplnenej sume si môžete pridať vlastnú poznámku a požiadať o tlač potvrdenky, ktorú vám bankomat vydá ako pri hociktorom inom výbere. Potom už stačí iba potvrdiť vašu voľbu a počkať na vygenerovanie unikátneho 6-miestneho kódu, ktorý je pri výbere peňazí z bankomatu najdôležitejšou zložkou. Následne stačí navštíviť akýkoľvek bankomat Tatra banky, stlačiť ľubovoľné tlačidlo po stranách displeja a zadať vygenerovaný 6-miestny kód. Bankomat vám v tom okamihu vydá hotovosť a potvrdenku, ak ste si ju zvolili. 

tatra-banka-vyber-hotovosti-mobilom-3 tatra-banka-vyber-hotovosti-mobilom-6 tatra-banka-vyber-hotovosti-mobilom-7

Bezpečnosť tejto služby je zaručená obmedzenou časovou platnosťou kódu (20 minút), ktorý je zároveň unikátny a generovaný náhodne. Samotné prihlásenie do aplikácie Tatra banka je chránené bezpečnostným PIN kódom, ktorý musíte zadať pri prihlásení do tejto mobilnej aplikácie. Rovnako bankomaty sú chránené proti náhodnému tipovaniu „časovým zámkom“.  V bežnom živote má táto služba hneď niekoľko výhod, najmä však šetrí váš čas. Kód si totiž môžete vygenerovať ešte pred tým, ako prídete k bankomatu. 

Výhody výberu peňazí mobilom:

 • nemusíte nosiť peňaženku, mobilom môžete platiť aj vyberať peniaze z bankomatu 
 • mobil nezabudnete v bankomate ako platobnú kartu
 • eliminujete možnosť skimmingu (skopírovania údajov z platobnej karty) 
 • službu využívate bez poplatku

Službu Výber hotovosti z bankomatu mobilom môžete využívaťna celom územíSlovenska vo viac ako 300 bankomatoch Tatra banky. Subjektívne vidíme v tejto novej službe nielen zvýšenie bezpečnosti, ale aj praktickosti a rýchlosti celého procesu výberu hotovosti z bankomatu, pričom sme si jej fungovanie overili užniekoľkokrát aj v praxi. Veľkou výhodou je intuitívnosť celého procesu a pomerne bohatá sieť bankomatov, kde sa táto služba dá využiť. Menšiu nevýhodu naopak vidíme v nutnosti pripojenia na internet pri generovaní 6-miestneho PIN kódu, no to by pre klientov Tatra banky nemal byť problém, keďže až 90% z nich má stály prístup k internetu. Celkovo hodnotíme funkciu Výber hotovosti z bankomatu mobilom ako prínosný a praktický bonus pre klientov Tatra banky, ktorí ju navyše môžu využívať bez ďalších poplatkov. 

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
10.9.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • Ivan Hrozný

  Rovnako bankomaty sú chránené proti náhodnému tipovaniu „časovým zámkom“.

  Takže keď predomňou niekto bude skúšať a zablokuje na nejaký čas tak si môžem s mobilom pískať?

 • Zdeno

  Skúšal som a ide to v pohode. Ak aj dieťa potrebuje pár eur, stačí mu poslať kód a vyberie si iba koľko mu dovolíte.

  • wla20

   Posielat peniaze touto sluzbou inej osobe je proti podmienkam pouzivania sluzby a zaroven od urcitej sumy je uz aj proti zakonu upravujucom behotovostne prevody.

   • prd

    Kazdeho osobna vec komu posle svoje peniaze a akou formou

   • tom2910

    Takisto je to s pouzivanim platobnych kariet – nemas ju dat do ruky ani manzelke (aj ak mate spolocny ucet, kartu mate mat kazdy svoju).
    Vo VOP k tejto sluzbe (rovnako ako pri vsetkych aplikaciach TB) je dokonca zakazane mat modifikovany sw telefonu (specialne je spomenuty root a jailbreak) – cuduj sa svete, ak sa spytam na Dialogu, ci je problem, ak mam root – odpovedia mi, ze sa nemusim nicoho obavat a ze root nie je problem (naozaj nie je – overene).

 • JaroB

  takže keď si zabudnem doma kartu tak si vyberiem aj bez nej…dobre som pochopil?

  • sanders2221

   presne tak :)

 • jakub

  Totálna blbosť, to už má aký význam najprv tukať do mobilu a potom ešte do bankomatu. Nie je jednoduchšie si vybrať peniaze normálne? A asi to bude aj rýchlejšie. Takáto blbosť by ma veru nenapadla, robiť niečo 2x :)

  • Práveže kým prídem k bankomatu, tak si všetko navolím a potvrdím, a potom už len vytiahnem peniaze. Easy :)

  • klm987654321

   Ked je pri bankomate rada tak si všetko naťukám na smartphone a potom len napíšem kód a vyberiem. Ušetrím svoj čas a aj čas ľudí stojacich za mnou :)

+