MojAndroid

Máme tu začiatok nového mesiaca, čo značí príchod novej bezpečnostnej záplaty pre Android. Februárovú bezpečnostnú aktualizáciu teraz dostávajú aj modely Galaxy S9 a S9+ od spoločnosti Samsung, informuje portál Sammobile.

Aktualizácie nesú označenie G960FXXSEFUA1 alebo G965FXXSEFUA1 v závislosti od zariadenia a dostupné by mali byť celosvetovo v najbližších dňoch. Ak ste teda ešte nedostali upozornenie o aktualizácií, môžete jej dostupnosť skontrolovať v Nastaveniach v sekcii Aktualizácia softvéru.

Samsung Galaxy S9

Modely Galaxy S9 aj Galaxy S9 + už za sebou majú svoje dva roky slávy, no bezpečnostné aktualizácie budú každý mesiac dostávať ešte rok. Očakáva sa, že po uplynutí tejto doby ich budú dostávať už len štvrťročne.

Avšak aktualizáciu, ktorá prinesie nové funkcie už tieto modely nedostanú. Aktualizácia na One UI 2.5 bola pravdepodobne ich posledná.

 

Samsung nemá v aktualizáciách konkurenciu

Samsung sa posledné mesiace výrazne zameral na aktualizovanie svojich zariadení a ostatné spoločnosti za ním nestíhajú. Na druhom mieste sa umiestnil čínsky výrobca Xiaomi, ten v posledných týždňoch stihol aktualizovať hneď niekoľko zariadení. Konkrétne sa jednalo o modely Mi 10 T a Mi 10T Pro, Redmi Note 9S, Redmi 8 a 8A.

Tento týždeň dostal aktualizáciu na Android 11 aj telefón Jamesa Bonda – Nokia 8.3 5G, čo je prvý smartfón spoločnosti, ktorý dostal najnovšiu verziu Androidu. Kým Nokia kedysi patrila medzi spoločnosti, ktoré svoje zariadenia aktualizovali medzi prvými, teraz si jej zákazníci budú musieť počkať o čosi dlhšie.

Nokia nie je jediný výrobca, ktorý sa s Androidom 11 neponáhľa. Nedávno aktualizovaná Motorola moto g pro bola prvým smartfónom od spoločnosti Motorola, ktorý najnovšiu verziu Androidu dostal.

Náš tip
Tieto smartfóny značky Samsung už nedostanú žiadnu aktualizáciu
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+