MojAndroid

Spoločnosť Xiaomi predstavila nadstavbu MIUI 12 v apríli minulého roku spolu so smartfónom Xiaomi Mi 10 Youth. Odvtedy ju dostalo v stabilnej verzii aj viacero modelov jej samostatnej značky Redmi. Podľa portálu GizmoChina sa ďalšími v poradí smartfóny Redmi 8 a Redmi 8A.

Nová nadstavba, ale starší Android

Redmi 8 a Redmi 8A sú dva roky staré smartfóny nižšej triedy s veľmi nízkou cenou, vďaka čomu sú veľmi obľúbené aj na Slovensku. O to viac prekvapí, keď si na tak lacný model výrobca spomenie.

Majitelia týchto mobilných zariadení ale vedia, že pred časom boli zaradené do beta programu MIUI 12. V týchto dňoch by mala byť aktualizácia so stabilnou verziou MIUI 12 spustená v Indii a postupne sa má objaviť aj na ďalších trhoch vrátane Slovenska.

Redmi 8A farby

Aktualizácia pre model Redmi 8 má označenie V12.0.1.0.QCNINXM a veľkosť 2,1 GB. V prípade Redmi 8A je označenie V12.0.1.0.QCPINXM a veľkosť 1,8 GB. Nadstavba MIUI 12 je postavená na staršom systéme Android 10. Na trh pritom prišli obidva modely so systémom Android 9.0 Pie a nadstavbou MIUI 10. Súčasťou aktualizácie je januárová bezpečnostná záplata.

Čo prináša MIUI 12?

MIUI 12 prináša viacero vylepšený. Pretože ide o grafickú nadstavbu, tak je väčšina vizuálneho rázu. Majitelia Redmi 8 a Redmi 8A sa po aktualizácii dočkajú napríklad nových priesvitných animácií s 3D nádychom, čo pôsobí príjemnejšie na oči. Možnosti personalizácie rozšíria Super pozadia. Super pozadie je dynamické pozadie, ktoré pri odomknutí smartfónu urobí zaujímavý zoom efekt. Tmavý režim dostane verziu 2.0 a prepne do čierneho hávu nielen systémové aplikácie, ale aj aplikácie tretích strán.

Zmenou by mal prejsť aj multitasking, ktorý umožní zobraziť viacero aplikácií naraz v plávajúcich oknách podobne ako v systéme Windows. Aplikácie v oknách bude možne presúvať alebo minimalizovať do notifikácií. V aplikácii fotoaparátu pôjde preorganizovať ikonky jej funkcii podľa vôle používateľa, aby ich mal bližšie po ruke. Zlepší sa aj bezpečnosť. V ľavom hornom rohu stavovej lišty po novom uvidíte, k akým častiam smartfónu pristupujú jednotlivé aplikácie, ktoré bežia na pozadí.

Ako je na tom konkurencia?

V aktualizáciách svojich smartfónov sa činí aj konkurencia Xiaomi. Juhokórejský gigant Samsung pustil v decembri aktualizáciu modelov Galaxy S20 na Android 11 s nadstavbou One UI 3.0 a neskôr sa dočkali aj modely série Galaxy S10Galaxy S10 Lite. OnePlus aktualizoval modely OnePlus 8 a 8 Pro. Dostali OxygenOS 11 postavený na systéme Android 11. Huawei zase priniesol na modely Huawei P40, P40 Pro a Mate 30 Pro nadstavbu EMUI 11. Asus prekvapil aktualizáciou dva roky starého modelu Asus Zenfone 6 na systém Android 11. Spoločnosť Sony nedávno začala s aktualizáciou svojich smartfónov. Ako prvá sa dočkala tohtoročná vlajková loď Sony Xperia 1 II a dnes začala distribúcia aj pre model Sony Xperia 10 II.

Náš tip
Facebooku uniklo 500 miliónov telefónnych čísel používateľov
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
28.1.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+