MojAndroid

V Číne bola oficiálne predstavená už dvanásta verzia nadstavby MIUI. Tú nájdeme v zariadeniach značiek Xiaomi a Redmi. MIUI 12 prináša mnoho vylepšení, ktoré sa dotkli najmä vizuálnej stránky grafického prostredia.

Nové animácie potešia každého

MIUI 12 so sebou nesie predovšetkým nové animácie v používateľskom prostredí. Nové animácie a prechody sú podľa webu XDA-developers údajne všade. Systém tak vyzerá omnoho plynulejšie a čistejšie. To platí pre zariadenia rôznych cenových kategórií, ktoré aktualizáciu na nové MIUI dostanú. Prechody môžu jemne pripomínať iOS od Apple.

Pridané gestá z čistého Androidu

MIUI patrí medzi jedny z prvých nadstavieb, ktoré do systému integrovali navigačné gestá pred samotnou čistou verziou Androidu. Nové gestá sú prakticky identické s tými na smartfónoch Google Pixel s Androidom 10. Pokiaľ ide o dizajnovú stránku, zrenovovaná nadstavba prináša čistý vzhľad, ktorý sa vyznačuje väčšími medzerami medzi jednotlivými prvkami. Používateľovi tak nepríde všetko zhustené.

Nový Always-ON displej

Došlo i k integrácii nových, zaujímavých pohyblivých pozadí a taktiež je tu aj nový Always-ON display, ktorý dokáže zobrazovať animácie. Z hľadiska bezpečnosti sa vývojári podujali na skvelej práci. V ľavom hornom rohu stavovej lišty po novom uvidíte, k akým častiam smartfónu pristupujú jednotlivé aplikácie, ktoré bežia na pozadí. Častokrát tak budete vidieť napríklad to, ako Instagram používa fotoaparát bez toho, aby bola appka na popredí.

Zrenovovaný multitasking

Povolenia sú hlavným zameraním tohto čínskeho výrobcu. Pokiaľ po prvýkrát zapnete nejakú vami nainštalovanú aplikáciu, budete jej môcť udeliť povolenie hneď troma spôsobmi. Neprideliť, prideliť navždy alebo po novom prideliť iba vtedy, keď je aplikácia spustená na popredí. Multi-windows režim a multitasking potom vyzerá podobne, ako v prípade OxygenOS od konkurenčného OnePlus.

MIUIS 12

Xiaomi myslelo i na náročnejších používateľov, ktorým telefón dokáže občas nahradiť i osobný počítač. Výrobca pridal do systému podporu pre rôzne plávajúce okná, v ktorých je možné v jednotlivých appkách pracovať. Tým pádom bude možné byť súčasne vo viacerých aplikáciách počas toho, ako hráte hry, alebo pozeráte video. Poteší i pridanie fitness aplikácie, ktorá dokáže spoľahlivo monitorovať i váš spánok.

Na záver pridávame aj obrázok, ktorý ukazuje jednotlivý Xiaomi / Redmi modely, ktoré aktualizáciu na MIUI 12 dostanú. Patrí tu i váš smartfón? Dajte nám vedieť dolu do diskusie.

MIUI 12 Xiaomi Redmi nadstavba

MIUI 12: Všetko, čo zatiaľ vieme o novej verzii nadstavby od Xiaomi

26.4.2020

Používateľská nadstavba MIUI od Xiaomi patrí medzi tie najznámejšie a úprimne najlepšie prostredia od výrobcov pre Android. Ponúka totiž pekný dizajn, výbornú plynulosť, časté aktualizácie, dlhodobú podporu pre zariadenia a hlavne obrovské množstvo funkcií. Tie dodávajú smartfónu úplne iný zmysel požívania. Verzia MIUI 12 prinesie i väčšie zmeny.

MIUI 12 ponúkne prerobený dizajn

Okrem nového štýlu písma pre celý systém sa dočkáme aj optimalizácií ikon a všeobecne zrenovovaného dizajnového jazyka grafického prostredia. UI tak má podľa XDA-developers vyzerať skutočne minimalisticky. Najzaujímavejším prídavkom bude nová funkcia v aplikácii fotoaparátu, ktorá dokáže z fotografie odstrániť okoloidúce, nežiadané osoby.

Nové možnosti v nastaveniach

Xiaomi si však necháva informácie o novinkách až na oficiálne vyhlásenie MIUI 12, ktoré sa uskutoční už 27. apríla. Mottom nového MIUI pritom je “Touch the imagination, feel the truth.” Web GSMarena ďalej hlási úniky snímok obrazoviek z nových nastavení. Tie majú podľa najnovších informácií obsahovať menu, ktoré pre podporované modely dokáže ovládať obnovovaciu frekvenciu displeja.

Režim na lepšie sústredenie

Našiel sa aj takzvaný “Focus Mode”, ktorý môžeme voľne preložiť ako režim na lepšie sústredenie. Ten môžeme poznať napríklad z osobných počítačov a notebookov, respektíve z Windowsu 10. MIUI 12 však po zapnutí tohto režimu pravdepodobne doslova “odstaví” telefón na vami stanovenú dobu, aby vás nevyrušoval.

MIUI-12-Dark-Mode

V nastaveniach displeja bude možné si nastaviť jeho farebné podanie a technológiu zobrazovania farieb. Samozrejme, nie všetky modely budú toto podporovať. Zmeny sa vyskytli aj v sekcii Digital Wellbeing, ktorý má po novom odlišný dizajn.

MIUI-12-Dark-Mode

Nový tmavý režim

Najviditeľnejšou zmenou však bude pre niektorých integrácia druhej generácie tmavého režimu pre MIUI. Dark Mode 2.0 má podľa GizmoChina byť omnoho lepšie optimalizovaný, ako terajší tmavý režim v MIUI 10 a 11. Druhá verzia má podporovať tmavý režim v hneď 42 systémových aplikáciách. Vo večerných hodinách je možné navyše povoliť na vrch ešte jeden tmavý filter, pre šetrenie vašich očí. Princíp fungovania skvelo vysvetľuje nižšie uvádzaný obrázok.

Tak čo, tešíte sa na MIUI 12? Pokiaľ máte smartfón od Xiaomi, pomocou tejto appky dokážete zistiť, či je možné, že váš model dostane update s novou verziou nadstavby.

MIUI 12 Updater
MIUI 12 Updater
  • MIUI 12 Updater Screenshot
  • MIUI 12 Updater Screenshot
  • MIUI 12 Updater Screenshot
  • MIUI 12 Updater Screenshot

Hľadáte nový smartfón? Vyberali sme tie najlepšie za čo najnižšiu cenu! V našom nákupnom poradcovi.

27.4.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+