MojAndroid

Počas uplynulých dvoch rokov, Google tvrdo pracoval na Project Treble, ktorý pomáha výrobcom smartfónov na vydávaní pravidelných aktualizácií pre Android. Android Beta Program v minulom roku zas ukázal, že nie je potrebné mať smartfón z radu Google Nexus či Google Pixel, aby sme mohli byť súčasťou testovania najnovšej verzie Androidu.

Revolúcia v spôsobe aktualizovania systému?

Ďalšou zmenou, ktorá sa týka vydávania a inštalovania systémových aktualizácií môže byť priama integrácia “OTA softvéru” do samotného Obchodu Play. Jednalo by sa o zmenu, ktorá by bola podstatne ústretovejšia k používateľom, pretože Obchod Play je vyžívaný denne a mnohí by sa nebáli stiahnuť aktualizáciu prostredníctvom Obchodu.

Najnovšia verzia Obchodu Play (14.5.52) bola “rozobraná” do hĺbky a zistilo sa, že do aplikácie bolo pridaných viacero nových kódov, ktoré dávajú nápovedu k tomu, že Google by mohol v budúcnosti vydávať aktualizácie pre Android cez hlavný obchod s aplikáciami.

Jedná sa o tieto kódy:

 • <string name=”system_update_page_title”>System Update</string> Názov sekcie so systémovými aktualizáciami.
 • <string name=”system_update_page_download_button”>Download &amp; Install</string>Názov tlačidla na stiahnutie aktualizácie.
 • <string name=”system_update_page_initializing_status”>Preparing…</string>Popis počas pripravovania aktualizácie systému.
 • <string name=”system_update_page_installing_status”>Installing… Device will restart soon.</string>Informácia o tom, že zariadenie sa onedlho reštartuje, pre vykonanie inštalácie aktualizácie.
 • <string name=”system_update_page_successful_status”>All good! Update complete.</string>  Informácia o tom, že update bol úspešne vykonaný.
 • <string name=”system_update_page_error_status”>Sorry, something went wrong! Try again later.</string> Upozornenie na výskyt chyby počas aktualizácie systému.

Medzi ďalšie pridané kódy patrí aj proces sťahovania:

 • <string name=”system_update_notification_app_name”>System Update</string> Notifikácia na dostupnosť systémovej aktualizácie.
 • <string name=”system_update_downloading_notification_title”>Downloading…</string> Notifikácia o tom, že update sa sťahuje.
 • <string name=”system_update_installing_notification_title”>Installing…</string>Notifikácia o tom, že update sa inštaluje.
 • <string name=”system_update_installing_notification_message”>Almost there…</string>Notifikácia o tom, že sťahovanie / inštalácia sa blíži ku koncu.
 • <string name=”system_update_completed_notification_title”>Successfully updated</string>Notifikácia o tom, že zariadenie bolo úspešne aktualizované.
 • <string name=”system_update_completed_notification_message”>System is up-to-date</string>Informácia o tom, že zariadenie je v aktuálnom stave.

Tento kód referuje na nápis “Google System Update”:

 • <string name=”show_android_modules_installing”>Google System Update</string>

Ak by Google finálne implementoval systémové aktualizácie priamo do Obchodu Play, pravdepodobne by to bolo možné iba na zariadeniach s programom Android One a na modeloch Google Pixel. Brali by ste však túto možnosť aktualizovania systému? Svoj názor môžete vyjadriť v diskusii nižšie.

12.4.2019
Zdroj: 9to5google

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+