MojAndroid

Počas minulého roka čínske Xiaomi predstavilo nadstavbu MIUI 11, ktorá primárne beží na najnovšom Androide 10. Niektoré smartfóny však ňou disponujú aj napriek tomu, že verzia Androidu je stále 9.0 Pie. Nová, dvanásta generácia obľúbenej nadstavby je už v pokročilejšom vývoji a údajne sa na ňu môžme tešiť už v priebehu tohto roka.

Malé množstvo dostupných informácií

Okrem potvrdzujúcich slov, že firma pracuje na MIUI 12 sme sa nedozvedeli žiadne informácie ohľadom funkcií, ktoré má používateľské rozhranie priniesť. Na druhú stranu, podľa webu GizmoChina by sme sa mali prvých informácií dočkať už v priebehu niekoľkých týždňov.

Xiaomi Mi 9T
Xiaomi Mi 9T má onedlho obdržať Android 10

MIUI má za sebou veľkú históriu

MIUI je nadstavba pre operačný systém Android, ktorá sa prvýkrát na smartfóne objavila v roku 2010. Od tej doby uplynulo 444 týždňov a očividné sú viaceré pokroky po softvérovej stránke. Dnes je to obľúbená, šikovná a populárna nadstavba, ktorá beží na zariadeniach značky Xiaomi, respektíve Redmi.

Smartfón na obrázku: Xiaomi Redmi Note 6 Pro s MIUI 10

Tento rok taktiež MIUI oslavuje svoje desiate výročie odo dňa vzniku. V takom prípade by sme radi videli niektoré zmeny k lepšiemu, ako po funkčnej, tak aj po dizajnovej stránke. Najnovšia informácia hovorí o plnej integrácii globálneho systémového tmavého režimu v MIUI 12. Ten má svoje miesto už aj v aktuálnom MIUI 11, no dočkať by sme sa mali dokonalejšej optimalizácie a lepšej funkčnosti.

MIUI 11 prinieslo nové možnosti

Práve sa nachádzame v období, počas ktorého čínsky gigant aktualizuje množstvo svojich modelov na Android 10 a MIUI 11, pričom väčšina z aktualizovaných telefónov už aktualizáciu dostala skôr. MIUI 11 prináša celkom objemné vylepšenie pre viaceré smartfóny.

Dočkali sme sa krajších, guľatejších ikon. Nadstavba priniesla tmavý režim pre celý systém, nový štýl písma a vylepšenú funkciu always-on displeja. Očividné sú nové animácie, tapety a mnohé ďalšie drobnosti, pokiaľ ide o vizuálnu časť prostredia.

MIUI 11 však kladie dôraz predovšetkým na zvukové podanie. Všimnúť si môžeme možnosť pre úpravu zvuku, ale aj dynamické zvučky pre budíky či upozornenia. Tie sa menia v zásade od aktuálneho ročného obdobia či počasia. Za zmienku stojí aj nový režim pre ultra úsporu batérie.

Pokiaľ ste vlastníkom telefónu značky Xiaomi/Redmi, nižšie v diskusii môžete spomenúť, či bol už váš konkrétny model aktualizovaný na Android 10 s verziou nadstavby MIUI 11.

Náš tip
Akcia: Xiaomi Mi 9T kúpite na Slovensku s výraznou zľavou

10.1.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+