MojAndroid

Spoločnosť Samsung pred viac ako týždňom predstavila svoju sériu vlajkových smartfónov Galaxy S20. Tá láka na viacero špičkových parametrov, ako výkonný čipset Qualcomm Snapdragon 865, rýchly 5G modem alebo špičkový fotoaparát.

Jednou z chválených vlastností bola aj obnovovacia frekvencia displeja 120 Hz. Pri predstavení ale fungovala ale iba s nižším rozlíšením. Podľa portálu GSMArena ju ale spoločnosť povolí aj pri najvyššom rozlíšení.

Samsung Galaxy S20 režim

Frekvenciu 120 Hz pri QHD+ rozlíšení prinesie aktualizácia

Po predstavení modelov Samsung Galaxy S20 bola potenciálnym zákazníkom ukázaná možnosť prepnutia medzi obnovovacou frekvenciou displeja 120 Hz a QHD+ rozlíšením. Displej tak mohol používať frekvenciu 120 Hz len pri nižšom FHD+ rozlíšení. Podľa vývojového tímu Samsung by ale možnosť 120 Hz pri QHD+ rozlíšení mala pribudnúť po aktualizácii softvéru.

K dispozícii bude aj dynamický automatický režim

Smartfóny by tiež mali automaticky prepínať medzi 60 Hz a 120 Hz v rámci šetrenia batérie. Pri mobilných hrách pobeží displej na frekvencii 120 Hz a napríklad pri Google Mapách len na 60 Hz. Dynamický režim displeja by mal tiež automaticky znížiť frekvenciu, keď teplota batérie presiahne 42 °C alebo jej kapacita klesne pod 5 %. Samsung zatiaľ neoznámil, kedy bude aktualizácia softvéru s týmto vylepšením distribuovaná na smartfóny Galaxy S20.

Otázne je, aký dopad bude mať 120 Hz frekvencia pri QHD+ rozlíšení na výdrž batérie.

Náš tip
Slovenským internetom sa šíri nepravdivá informácia o obchodovaní s kryptomenami

Samsung Galaxy S20 Ultra nedokáže natáčať 960 fps super-spomalené video. Prečo?

18.2.2020

Možnosť natáčať super-spomalené video s 960 snímkami za sekundu majú smartfóny od Samsungu už od modelu Galaxy S9. Nechýba samozrejme ani v najnovších vlajkových lodiach radu Galaxy S20. Avšak model s prívlastkom Ultra na tom nie je až tak výborne, ako by sme si mysleli.

Modely Galaxy S20 a S20+ dokážu natočiť približne 1 sekundu videa s 960 snímkami za sekundu vo FullHD rozlíšení, čo znamená približne 32 sekúnd prehrávania videa.

Galaxy S20 Ultra tiež natáča 1 sekundu super-spomaleného videa, avšak reálne len so 480 snímkami za sekundu a len v HD rozlíšení. Následne je digitálne upravené na 960 fps, čo tiež zabezpečí približne 32 sekundové video. To znamená, že video z modelu Ultra je menej kvalitné ako video z modelov Galaxy S20 a S20+.

Prečo je tomu tak?

Portál Android Authority uvádza, že na vine je samotný 108 megapixelový snímač. Tomu chýba DRAM, ktorá je vyžadovaná na natívne natáčanie videa s 960 fps. Pri FHD rozlíšení podporuje senzor maximálne 240 snímkov za sekundu, v HD rozlíšení zvládne 480.

Modely Galaxy S20 a S20+ majú iný, 12 MP hlavný snímač, ktorý DRAM disponuje. A preto sú schopné natáčať super-spomalené video vo FullHD rozlíšení a pri 960 fps.

Samsung pridáva tri nové farby smartfónov Galaxy S20 a Galaxy S20+

16.2.2020

Spoločnosť Samsung v posledných dňoch zaplnila titulky technologických web stránok predstavenou sériou vlajkových modelov Galaxy S20 a véčkom Galaxy Z Flip. Na trh sa dostanú až koncom mesiaca. Ešte predtým sa ale spoločnosť Samsung rozhodla podľa portálu GSMarena predstaviť nové farebné varianty modelov Galaxy S20 a Galaxy S20+.

Samsung Galaxy S20+ farby

Jedná nová farba pre Galaxy S20 a tri pre Galaxy S20+

Na utorňajšom oficiálnom predstavení boli ukázané tri farebné varianty Galaxy S20, tri farebné varianty Galaxy S20+ a dve farebné varianty Galaxy S20 Ultra. K ním sa teraz pridáva jedná nová farba pre Galaxy S20 a tri pre Galaxy S20+. V prvom prípade kozmická biela a v druhom prípade okrem nej aj modrá a červená. Samsung má pripravenú aj špeciálnu olympijskú edíciu Galaxy S20+, ktorá ale nepôjde do bežného predaja.

Kde sa budú nové farebné varianty predávať?

Nové farebné varianty je možne zatiaľ vidieť len na kórejskej, španielskej a talianskej internetovej stránke Samsungu. U kórejského operátora KT sa bude červený Samsung Galaxy S20+ predávať so slúchadlami Galaxy Buds+ v červenej farbe. V modrej farbe by sa Galaxy S20+ mal objaviť v americkom obchodnom reťazci BestBuy. Neskôr by sa tieto farebné varianty mali dostať aj na európsky trh. Nebolo ale zatiaľ oznámené, kedy presne sa tak stane.

Samsung Galaxy Buds+ červené

Náš tip
Samsung Galaxy S10 vs S10+ vs S20 vs S20+ | Porovnanie

21.2.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+