MojAndroid

Majitelia starších vlajkových lodí od Samsungu teraz dostávajú darček v podobe prvej aktualizácie v tomto roku. Samsung Galaxy S9 a Galaxy S9+ dostávajú bezpečnostnú záplatu z januára 2021. Najnovšieho Androidu 11 sa už bohužiaľ nedočkajú.

Predchádzajúce časti článku:

O aktualizácii informoval portál Sammobile a momentálne je dostupná v Nemecku. Očakávame, že v priebehu najbližších dní príde aj na Slovensko. Veľkosť aktualizácie je približne 114 MB a je postavená na operačnom systéme Android 10.

Samsung galaxy s9 bezpecnostna aktualizacia 2021

Zariadenie by malo na jej prítomnosť upozorniť automaticky. Ak sa tak nestane, stačí aktualizáciu vyhľadať v nastaveniach.

 

Samsung Galaxy S9/S9+ dostáva aktualizáciu na Android 10 už aj na Slovensku

18.2.2020

  • O dostupnosti spomínanej aktualizácie sme informovali približne pred mesiacom, na Slovensko sa dostáva až teraz.

Aktualizácia na Android 10 sa pomaly začína objavovať aj na slovenských modeloch. Viacero našich čitateľov nás o tom informovalo prostredníctvom Facebooku.

Okrem najnovšieho Androidu sa môžu majitelia tohto smartfónu tešiť aj na novú používateľskú nadstavbu One UI vo verzii 2.0 a nechýba ani obľúbená funkcia ovládania gestami.

Aktualizácia je poriadne veľká, zaberá cez 1,7 GB. Pre jej stiahnutie odporúčame využiť Wi-Fi pripojenie. Teda pokiaľ nemáte dostatočne veľký dátový balíček a takmer 2 GB vám nebudú chýbať.

Samsung Galaxy S9 dostáva aktualizáciu na Android 10 skôr, ako sme očakávali

28.1.2020

Najnovší operačný systém – Android 10 bol predstavený v septembri minulého roka. Výrobcovia sa snažia o to, aby naň bolo aktualizovaných čo najviac zariadení a samozrejme aj čo najrýchlejšie. To ale nie je také jednoduché.

V prípade Samsungu sa už dávnejšie dočkali majitelia aktuálnych vlajkových lodí z radu Galaxy S10, ktoré budú mimochodom onedlho nahradené novými Galaxy S20. Aj majitelia modelov Galaxy Note 10 už aktualizáciu dostali.

Skôr, ako sme očakávali

Na rade sú vlajkové lode z roku 2018, konkrétne Samsung Galaxy S9 a Galaxy S9+. Pôvodným plánom bolo tieto modely aktualizovať vo februári. Avšak niektorí majitelia v Nemecku už hlásia prítomnosť aktualizácie na Android 10, informuje Sammobile.

Aktualizácia má veľkosť 1,8 GB, nechýba spomínaný Android 10. Spolu s ním prichádza aj vylepšená nadstavba One UI vo verzii 2.0. Môžeme očakávať, že aktualizácia sa v najbližších dňoch dostane aj na Slovensko.

Zaujímavé je, že aktualizáciu teraz začali dostávať používatelia, ktorí majú nainštalovaný systém Android 9.0 Pie. Tí, ktorí sú v beta programe Androidu 10, zatiaľ aktualizáciu nedostali.

Samsung Galaxy S9 dostáva novembrovú aktualizáciu, vylepšená bola aj kvalita fotografií

15.11.2019

Novembrová bezpečnostná aktualizácia sa začína šíriť v Holandsku, v priebehu najbližších dní dorazí aj na Slovensko. Samsung tvrdí, že v tejto aktualizácii zapracoval aj na kvalite fotografií, ktoré by mali byť ešte lepšie. Nových funkcií sa prostredie fotoaparátu nedočká, zmeny sa udejú pravdepodobne len v spracovaní fotografií.

Samsung Galaxy S9 aktualizacia

Aktualizácia pre Galaxy S9 nesie označenie G960FXXU7CSK1 a pre Galaxy S9+ G965FXXU7CSK1, informuje Sammobile. Na aktualizáciu na najnovší Android 10 si budú musieť používatelia minuloročných vlajkových lodí ešte počkať. Prednosť majú tie tohtoročné.

Samsung Galaxy S9 a S9+ dostávajú septembrovú aktualizáciu

20.9.2019

Podľa webu SamMobile juhokórejský výrobca práve vydal ďalšiu aktualizáciu pre svoj model. Tentokrát je reč o minuloročnom Samsungu Galaxy S9, respektíve Galaxy S9+. Tieto vlajkové zariadenia dosahujú stále skvelých kvalít a preto ich mnoho ľudí vlastní aj v dnešnej dobe. Preto nás teší, že Samsung neustále podporuje svoje modely pravidelnými aktualizáciami.

Dostupnosť zatiaľ v Amerike

Nové označenia firmvéru sú G960USQS6CSH8 pre Galaxy S9G965USQS6CSH8 pre Galaxy S9 Plus. Okrem aktualizovanej bezpečnostnej záplaty sa v tomto update nedočkáme žiadnych ďalších noviniek. Onedlho však očakávajte prelomovú aktualizáciu, ktorá prinesie kompletne novú verziu Androidu. Android 10 totiž tieto modely dostanú, spolu s vynovenou nadstavbou One UI 2.0.

Mnoho opráv

Aktuálna septembrová bezpečnostná záplata opravuje hneď niekoľko kritických chýb. 17 z nich sa pritom nachádzalo priamo v prostredí od Samsungu. Na to, aby ste aktualizáciu obdržali aj vy môžete prejsť do nastavení smartfónu, do sekcie softvérových aktualizácií. Po istom čase ju však určite dostanete, prostredníctvom upozornenia na stavovej lište, takže ju určite nezmeškáte.

Dostupnosť aktualizácie na Slovensku je zatiaľ neznáma. Pokiaľ ho obdržíte na svoj telefón, určite to nezabudnite spomenúť nižšie do komentárov.

Náš tip
Kedy dostanú vlajkové lode Samsungu aktualizáciu na Android Q?

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
4.1.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+