MojAndroid

Predstavenie finálnej stabilnej verzie nové systému Android Q sa pomaly blíži a veľa majiteľov Android smartfónov si už kladie otázku, či a kedy ich zariadenie dostane túto verziu systému. Týka sa to, samozrejme, aj majiteľov Galaxy smartfónov spoločnosti Samsung. Podľa PhoneArena by sa tak mohlo stať ešte ku koncu tohto roka.

Samsung síce nepatrí medzi výrobcov, ktorí prichádzajú s aktualizáciami medzi prvými. No o svoje vlajkové lode sa stará príkladne. Získavajú pravidelné mesačné bezpečnostné aktualizácie a garantovaná je aj dvojročná podpora najnovšieho operačného systému.

Vychádzať by sme mohli napríklad z minulého roka. Android 9.0 Pie bol predstavený približne v rovnakom čase, v akom sa dočkáme aj nového Androidu Q. Samsung Galaxy S9 a Galaxy S9+ naň boli v medzinárodnej verzii aktualizované koncom minulého decembra a Galaxy Note 9 15. januára 2019.

Na Slovensku trochu neskôr

Na základe toho sa teda pravdepodobne dočkáme aktualizácie Samsungov radu Galaxy S10 ešte do konca tohto, prípadne začiatkom budúceho roka. V prípade Samsungu Galaxy Note 9 by sa tak malo stať v druhej polovici januára 2020.

Slovenské zariadenia budú aktualizované samozrejme tiež, no môžem počítať s niekoľkodňovým oneskorením. Omeškanie sa dotkne hlavne tých modelov, ktoré boli zakúpené u operátora.

Náš tip
Samsung už nebude výhradným dodávateľom displejov pre nové iPhony
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
26.7.2019
Zdroj: PhoneArena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+