MojAndroid

Stránka sa šíri prostredníctvom Facebooku a tvári sa, že ide o známy slovenský informačný portál. Odvoláva sa tiež na ďalšie overené médiá. Existuje v slovenskom a anglickom jazyku.

Na podvodnú stránku upozornila Slovenská sporiteľňa, o ktorej stránka tvrdí, že spustila spoluprácu s platformou Bitcoin Era. To ale nie je pravda.

Realizáciu projektu má podľa stránky zastrešovať známy podnikateľ. Slovenská sporiteľňa upozorňuje, že ide o nepravdivé informácie a podniká všetky dostupné kroky, aby zamedzila šíreniu tejto správy.

Zároveň banka upozorňuje svojich klientov, aby boli obozretní a nenechali sa oklamať. Dodáva, že s danou spoločnosťou nespolupracuje v žiadnej oblasti.

Jedna z podvodných stránok sa nachádza na adrese cryptoprotect.online. Po rozkliknutí linku to vyzerá, že ste na známom slovenskom spravodajskom portáli. Nám sa stránka zobrazila v angličtine.

Linky, ktoré sa na týchto stránkach nachádzajú, smerujú k projektu Bitcoin Era, kde ľudí nabádajú založiť si účet. V žiadnom prípade na týchto stránkach nezadávajte svoje údaje.

Náš tip
Pozor! Ak používate nejakú z týchto aplikácií, radšej ju odinštalujte
20.2.2020
Zdroj: Tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+