MojAndroid

Juhokórejská spoločnosť Samsung si tento rok určite zaslúži pochvalu za to, ako poctivo pristupuje k aktualizáciám svojich smartfónov. Spolu čínskym Xiaomi bola posledné dva mesiace najaktívnejšia z výrobcov. Týka sa to ale hlavne drahších a novších modelov z posledných dvoch rokov. Portál XDA-developers teraz ale informuje o štyroch starších smartfónoch Samsungu, ktoré už oficiálne ďalšie aktualizácie nedostanú.

Aká dlhá je záruka aktualizácií Samsung smartfónov?

Spoločnosť Samsung pôvodne zaručovala dvojročnú záruku systémových aktualizácií a trojročnú záruku bezpečnostných aktualizácií. Prednedávnom rozšírila záruku systémových aktualizácií až na celé tri roky pre drahšie modely (3 veľké aktualizácie operačného systému Android).

V prípade bezpečnostných záplat systému má na svojich webových stránkach zoznam modelov, ktoré ich naďalej môžu očakávať. Tento zoznam je rozdelený na modely s mesačnými a štvrťročnými bezpečnostnými aktualizáciami. Štvrťročné sa týkajú hlavné lacných a starších zariadení.

Štyri modely z roku 2017 už aktualizáciu nedostanú

Samsung ale tento týždeň vyradil z tohto zoznamu štyri smartfóny, ktoré prišli na trh v roku 2017. Teda pred viac ako troma rokmi. Prvý vyradený smartfón Samsung Galaxy J3 Pop nebol príliš známym modelom. Išlo o najnižšiu triedu so 4,65-palcovým displejom a 1 GB RAM za cenu pod 100 eur. Oveľa známejšími smartfónmi sú ďalšie tri modely – Galaxy A5 2017, Galaxy A3 2017, a Galaxy A7 2017. Tieto modely patrili medzi najpredávanejšie aj na Slovensku.

Ponúkali AMOLED FHD displeje, slušný čipset, solídny fotoaparát a hlavne vodoodolnosť certifikácie IP68. Nie je prekvapením, že sú aj dnes svojimi majiteľmi aktívne používané. Zo zoznamu bol odstránený aj skladací smartfón Samsung Galaxy Fold 5G. V jeho prípade sa ale išlo o chybu a už sa do zoznamu vrátil.

Náš tip
Xiaomi Mi 10T a Mi 10T Pro pomaly dostávajú Android 11
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
4.2.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+