MojAndroid

Samsung Galaxy S10 je vlajková loď z marca roku 2019 a ani na dnešné pomery sa nemusí hanbiť za svoj výkon, fotoaparát či displej. Teraz dostáva na Slovensku novú aktualizáciu.

Samsung Galaxy S10 s novou aktualizáciou

Konkrétne ide o májovú bezpečnostnú záplatu, postavenú na operačnom systéme Android 11. Okrem samotného zabezpečenia pridáva aj niektoré vylepšenia systému. Ide napríklad o vylepšenú funkciu Quick Share, lepšiu optimalizáciu fotoaparátu či celkovo lepšiu stabilitu systému.

samsung galaxy s10 aktualizacia
Foto: Redakcia

Veľkosť aktualizácie je 330 MB a pre jej stiahnutie odporúčame využiť Wi-Fi pripojenie. Pred samotnou inštaláciou sa uistite, že máte batériu nabitú aspoň na 50 % kapacity. Spomínanú aktualizáciu by mali dostať všetky modely série Galaxy S10, takže aj S10e a S10+.

Samsung Galaxy S10
Samsung Galaxy S10 | Foto: Redakcia


Samsung ide v poslednom období ostatným výrobcom príkladom. Pravidelne prináša mesačné bezpečnostné záplaty pre množstvo modelov. Taktiež nové vlajkové lode a vybrané smartfóny strednej triedy majú zabezpečené 3 veľké aktualizácie systému. Napríklad séria Galaxy S21 5G prišla s Androidom 11, takže určite dostane Android 12, 13 aj 14. Bezpečnostné záplaty budú tieto zariadenia dostávať po dobu štyroch rokov.

Aktualizuje aj konkurencia

Na aktualizáciách samozrejme pracuje aj konkurencia. Redmi Note 10 Pro nedávno dostal novú nadstavbu MIUI 12.5, Nokia aktualizuje na Android 11 aj staršie modely nižších cenových kategórií, za čo si zaslúži pochvalu. Nový operačný systém dostala v apríli Motorola edge+ a v apríli bol aktualizovaný Xiaomi Mi 11 na nadstavbu MIUI 12.5.

Za čitateľský tip a screenshot ďakujeme čitateľovi Matejovi.

Náš tip
Nová éra Samsung hodiniek prichádza. Zmenia operačný systém a príde podpora Google Pay?
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
21.5.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+