MojAndroid

Redmi Note 10 Pro v týchto dňoch začína dostávať aktualizáciu, ktorá prináša najnovšie rozhranie MIUI 12.5. Smartfón bol do predaja uvedený len nedávno a softvérová podpora je preto samozrejmosťou, no nová aktualizácia napriek tomu určite veľmi poteší.

Rozhranie MIUI 12.5 pritom ešte donedávna prechádzalo testovaním, no aktuálne sa už zjavne začína s globálnou distribúciou na zariadenia koncových používateľov. Informuje o tom portál GizmoChina.

Viacero verzií pre rôzne regióny

Produkčná verzia aktualizácie s MIUI 12.5 má byť dostupná pre Redmi Note 10 Pro z viacerých distribúcií. Globálna verzia nesie označenie V12.5.1.0.RKFMIXM, pre Európu je distribuovaná pod označením V12.5.1.0.RKFEUXM a v Indii, kde je smartfón známy ako Redmi Note 10 Pro Max, bolo použité označenie V12.5.1.0.RKFINXM.

Zvolený by mal byť klasický postup, kedy sa nová aktualizácia šíri vo viacerých vlnách naprieč rôznymi regiónmi. Nejaký ten čas preto potrvá, kým novinka dosiahne status celosvetovej dostupnosti. 

Čo prináša MIUI 12.5?

Medzi najväčšie vylepšenia v novej verzii nadstavby MIUI patrí možnosť odstrániť takmer všetky predinštalované aplikácie, lepšia plynulosť systému, zníženie celkových nárokov na hardvér či lepšie možnosti zabezpečenia používateľských dát. Okrem toho sa môžete tešiť na nové zvuky, pozadia či jednoduchšie prepojenie smartfónu s počítačom.

Redmi Note 10 Pro

Aktualizuje aj konkurencia

Na vylepšení svojich nadstavieb pracuje aj konkurencia. Samsung už dlhší čas usilovne vydáva aktualizácie na One UI 3.1, OnePlus aktualizuje nadstavbu OxygenOS a nedávno na rad prišla aj Motorola edge+, ktorá dostala Android 11. Na svoje smartfóny ale nezabúda ani Nokia.

Náš tip
Nová éra Samsung hodiniek prichádza. Zmenia operačný systém a príde podpora Google Pay?
19.5.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+