MojAndroid

Séria vlajkových smartfónov Samsung Galaxy S10 a Galaxy Note 10 sa v Európe dočkala aktualizácie s nadstavbou One UI 4.1. Informáciu priniesol portál SamMobile.

Aktualizácie boli spustené vo Švajčiarsku

Aktualizácia na One UI 4.1 pre Galaxy Note 10 a Galaxy Note 10+ bola spustená vo Švajčiarsku. Aktualizácia nesie číslo verzie firmvéru N97xFXXU7HVC6. Galaxy S10e, Galaxy S10 a Galaxy S10+ dostávajú aktualizáciu s číslom verzie firmvéru G97xFXXUEHVC6. Pre Galaxy S10 5G je dostupná aktualizácia s číselným označením G977BXXUBHVC6.

Samsung Galaxy Note 10
Samsung Galaxy Note 10 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

V novej verzii nadstavby One UI 4.1 je možné napríklad používať ultra-širokouhlý snímač alebo nočný režim aj cez Snapchat, Instagram alebo TikTok. Po výkonnostnej stránke sa upravila funkcia virtuálnej RAM, ktorú je možné nastaviť manuálne, od 2 GB do 8 GB.

Systém by vám mal dostupnosť aktualizácie oznámiť automaticky. Skontrolovať si ju môžete aj manuálne v sekcii Nastavenia -> Aktualizácia softvéru -> Stiahnuť a nainštalovať. Pred aktualizáciou sa uistite, že máte dostatočne nabitú batériu a telefón musí byť pripojený k Wi-Fi sieti. Ak váš dátový balíček nie je obmedzený, môžete samozrejme využiť aj mobilnú dátovú sieť.

Nemali by ste prehliadnuť:

Google v Rusku zablokoval platený obsah v Google Play aj YouTube

Zakladateľ Signalu opäť kritizuje Telegram. Obáva sa, že Rusko cez platformu získa prístup k údajom Ukrajincov

Rusi a Bielorusi si produkty od ESETu už nekúpia. Firma zastavila predaj

Ako je na tom konkurencia?

Činí sa aj konkurencia. Sedem rokov starý Fairphone 2 dostal nedávno aktualizáciu na Android 10. Spoločnosť Xiaomi zase priniesla systém Android 12 a nadstavbu MIUI 13 smartfónu POCO X3 Pro. Systém Android 12 dostali nedávno aj Nokia G50 alebo vlajkové smartfóny Asus Zenfone 8 a 8 Flip. A Huawei nedávno aktualizovalo vlajkový smartfón Huawei P30 Pro z roku 2019.

Náš tip
Samsung Galaxy S21 FE je ďalším smartfónom s aktualizáciou na One UI 4.1
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
23.3.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+